Blad wczytywania strony

Duszpasterze pełniący posługę w naszej Parafii

Proboszcz Parafii - ks. kanonik Tadeusz Jarząb.
Został wyświęcony na kapłana 4 czerwca 1978 r. przez Stefana Kard. Wyszyńskiego.
Był wikariuszem w Jaktorowie, Zalesiu Dolnym oraz w Warszawie - w parafii Najświętszego Zbawiciela (duszpasterz akademicki).
Przez wiele lat posługiwał również jako przewodnik grupy "Biało-Żółtej" Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej na Jasną Górę.
Od 1997 r. był proboszczem parafii św. Mikołaja w Tarczynie.
Ingres do parafii na Sadybie odbył się 4 lipca 2010 roku.
Ks. Proboszcz w naszej parafii opiekuje się Akcją Katolicką, parafialną Caritas oraz Kołami Żywego Różańca.
Świętuje imieniny 28 października, a urodziny w dniu 1 czerwca.

Wikariusz - ks. mgr Wojciech Koszutski
święcenia kapłańskie przyjął 29.05.1999 r.
W parafii jest od września 2013 r.
Odpowiada za przygotowanie dzieci do pierwszej Komunii Świętej oraz prowadzi katechezę w Szkole Podstawowej nr. 103. Jest także opiekunem kręgu Domowego Kościoła.

Wikariusz - ks. Rafał Pęksa
święcenia kapłańskie przyjął w 1998r.
W parafii od września 2017r.
Odpowiada za przygotowanie młodzieży do bierzmowania, opiekuje się grupą ministrantów, scholą oraz lektorami. Jest także prowadzącym kurs przedmałżeński.

Rezydenci

Ks.kanonik Tomasz Mazurkiewicz
wyświęcony na kapłana 5 czerwca 1977 r. przez sługę Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. W parafii jest od 26 sierpnia 2016 r. Pełni rolę opiekuna duchowego Legionu Maryi.

Ks.prałat Stanisław Pyzel
proboszcz parafii w latach 1980 - 2007.

Byli Proboszczowie

Śp. Ksiądz Kanonik Tadeusz Romaniuk
Urodzony 25 października 1910 roku, zmarł 15 listopada 1988 roku.

Święcenia kapłańskie ksiądz kanonik Tadeusz Romaniuk przyjął 22 grudnia 1934 roku.

Ksiądz kanonik Tadeusz Romaniuk 19 listopada 1949 roku otrzymał delegację Kurii Metropolitalnej w Warszawie do zorganizowania Parafii Świętego Tadeusza Apostoła na Sadybie. Początkowo rezydował przy ul. Morszyńskiej 63. Pani Maria Kabat przekazała zrujnowaną willę przy ul. Goraszewskiej 16 na rzecz nowo powstałej parafii. Prace budowlane adaptujące willę na kaplicę rozpoczęły się w 1950 roku. Ksiądz kanonik Tadeusz Romaniuk był proboszczem i organizatorem życia duchowego parafii do 1955 roku.

Od 1955 roku do 1957 roku ksiądz kanonik Tadeusz Romaniuk pełnił nieformalnie obowiązki proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Warszawie.

Od 1957 roku do 10 czerwca 1983 roku był proboszczem parafii Świętego Wawrzyńca w Warszawie na Reducie Wolskiej.

Od 11 czerwca 1983 roku do 15 listopada 1988 roku był rezydentem przy parafii Świętego Wawrzyńca.

Ksiądz kanonik Tadeusz Romaniuk był sędzią Sądu Kościelnego.

Ksiądz kanonik Tadeusz Romaniuk został pochowany na Cmentarzu Wolskim w Warszawie.

Śp. Ksiądz Stanisław Witkowski
Urodzony 22 listopada 1908 roku, zmarł 28 listopada 1984 roku.

Święcenia kapłańskie ksiądz Stanisław Witkowski przyjął 14 czerwca 1939 roku.

Od 6 grudnia 1947 roku do 28 kwietnia 1955 roku był proboszczem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej. Z uwagi na to, że poprzedni drewniany kościół parafialny spłonął podczas działań wojennych w 1944 roku, ksiądz Stanisław Witkowski doprowadził do przeniesienia drewnianego kościoła z 1913 roku z Rokitna k. Błonia do Starej Miłosnej. Przeniesienie kościoła odbyło się w latach 1948 - 1950 roku.

Nominację Kurii na parafię Świętego Tadeusza Apostoła na Sadybie ksiądz Stanisław Witkowski otrzymał 18 kwietnia 1955 roku, a objął parafię 29 kwietnia 1955 roku. Kontynuował remont willi, w której była kaplica, zbudował wiatę przed kościołem, pod którą wierni zbierali się podczas letnich mszy świętych odprawianych na zewnątrz kaplicy. W 1957 roku za probostwa księdza Stanisława Witkowskiego odbyło się pierwsze nawiedzenie parafii przez obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Od 1960 roku, kiedy usunięto religię ze szkół, ksiądz Stanisław Witkowski zorganizował lekcje przy parafii w podziemiach kaplicy. Ksiądz Stanisław Witkowski był proboszczem parafii Świętego Tadeusza Apostoła do 26 maja 1980 roku.

Po zakończeniu pracy w parafii Świętego Tadeusza Apostoła, ksiądz Stanisław Witkowski był do śmierci rezydentem przy parafii Świętego Stefana Króla w Warszawie.

Ksiądz Stanisław Witkowski został pochowany na Cmentarzu Brudnowskim.

Śp. Ksiądz kanonik Andrzej Krzysztof Kwaśnik
Urodzony 10 listopada 1956 roku w Warszawie, zginął 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

Święcenia kapłańskie Ksiądz kanonik Andrzej Kwaśnik przyjął 3 czerwca 1984. Po święceniach pracował jako wikariusz w Warce, w Pruszkowie, w parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie na Rakowcu.

Od października 1995 do czerwca 2007 był proboszczem parafii Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej koło Piaseczna. W latach 1997–2007 Ksiądz kanonik Andrzej Kwaśnik był wicedziekanem dekanatu piaseczyńskiego.

1 lipca 2007 został mianowany proboszczem parafii Świętego Tadeusza Apostoła w Warszawie.

W 2008 został następcą księdza Zdzisława Peszkowskiego jako kapelan Federacji Rodzin Katyńskich. Od 2008 roku był kapelanem: stołecznego Oddziału Prewencji Policji, warszawskiego stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939", stowarzyszenia "Rodzina Policyjna", Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Zginął 10 kwietnia 2010 w wyniku katastrofy polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku w drodze na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Został pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej, w Panteonie Wielkich Polaków.

10 listopada 2010 odsłonięto poświęconą mu tablicę pamiątkową w kościele Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Na cmentarzu parafialnym, na grobie rodziców księdza Andrzeja Kwaśnika, znajduje się również tablica jego pamięci.