Blad wczytywania strony

Czytanie Pisma Świętego i medytacja

Diakonia Ewangelizacyjna działająca w naszej parafii postanowiła przygotować inicjatywę, która ma zachęcić do czytania Pisma Świętego. Jest nią propozycja przeczytania w ciągu całego roku Pisma Świętego, przy czym każdego dnia czytamy tylko odpowiednie jego fragmenty, zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu. Szczegółowe informacje dotyczące tej inicjatywy znajdują się pod poniższym linkiem:

Pismo Święte w Rok

Drugą inicjatywą jest zaproponowanie jako formy modlitwy medytacji. Jest to w chrześcijaństwie raczej mało popolarna forma modlitwy, często postrzegana jako zagrożenie. Nie jest to prawdą. Medytacja jest głęboko chrześcijańską formą modlitwy. Pozwala ona wyciszyć się i jest świetnym sposobem na rozważanie Słowa Bożego. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tą formą modlitwy pod poniższym linkiem:

Medytacja Chrześcijańska

Życzenia Noworoczne

Drodzy Parafianie

Jest już nowy 2018 rok. Stary 2017 pożegnaliśmy hucznym Sylwestrem, modlitwą, postanowieniami noworocznymi. Większość z nas zrobiła podsumowanie minionego roku. Zostawiliśmy tam sukcesy, porażki, cierpienia, płacz, szczęście, chwile gorsze, chwile lepsze. Niektóre sprawy udało się nam zamknąć w tamtym roku, inne zostały z nami jeszcze w tym roku. Z okazji nadejścia Nowego Roku chciałbym złożyć Państwu serdeczne życzenia. Aby spełniły się Wasze plany i marzenia, abyście mogli zamknąć przykre dla Was sprawy w tym nowym roku, abyście wzrastali duchowo i pogłębiali swoją relację z Bogiem. Życzę także duszpasterzom i wszystkim osobom zaangażowanym w działalność na rzecz naszej parafii, by Nowy Rok był czasem rozwoju naszej parafii ,a także grup w niej istniejących oraz okresem powstawania nowych grup i inicjatyw. Podejmę w intencji parafii, parafian i duszpasterzy swoją modlitwę. Dziękuję Wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie tej strony za ich działalność w poprzednim roku. Wasze sugestie, uwagi i przesyłane materiały przyczyniły się do jej rozwoju oraz potwierdzają fakt, że coraz więcej osób ma na względzie stronę. Miejmy nadzieję, że będzie to miejsce, gdzie każdy będzie mógł znaleźć wartościowe materiały oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat parafii, jej historii, grup oraz wydarzeń, które mają się w niej odbyć.
Niech Wam wszystkim błogosławi w Nowym Roku Bóg wszechmogący i miłosierny, którego miłość jest większa niż wszystkie grzechy i słabości ludzkie

Święta Bożego Narodzenia

Drodzy Państwo,

Nadeszły długo oczekiwane przez nas święta Bożego Narodzania. Przez cały Adwent przygotowywaliśmy się na tę wielką uroczystość. Bóg staje się dla nas człowiekiem, Słowo staje się Ciałem, Bóg się rodzi...Dzieje się coś niemożliwego dla nas. Jak długo naród wybrany czekał na przyjście Zbawiciela... i jak bardzo Bóg nas zaskoczył. Przyszedł w biedzie, urodził się w grocie, razem ze zwierzętami. Przywitali go ludzie z marginesu społecznego. Jak bardzo wizja Boga Izraelitów różniła się od tego, co pokazał Jezus. Jak bardzo łatwo jest nam Jezusa przeoczyć. On jest cały czas obecny, w Najświętszym Sakramencie, w drugiej osobie... każdy z nas jest stworzony na podobieństwo Boga, jednak jak często trudno jest nam odnaleźć Boga w drugim człowieku. Bóg jest wszędzie. W każdym miejscu, w każdym czasie. Wszystko, co istnieje - istnieje w Nim i dzięki Niemu. Szukajmy Boga. W kaplicy Adoracji, modlitwie, medytacji, w drugim człowieku.

Chciałbym Życzyć Państwu rodzinnych, zdrowych i przede wszystkim chrześcijańskich Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie czasem spotkań z rodziną, bliskimi, przyjaciółmi oraz czasem modlitwy i spotkania z Bogiem. Niech Jezus, Syn Boży, który przyjął ludzką naturę ze wszystkimi tego konsekwencjami, będzie zawsze z Wami. Niech On Was prowadzi przez życie, uzdrawia z chorób, będzie na pierwszym miejscu w Waszym życiu. Niech obdarzy Was swoją łaską w życiu doczesnym oraz darem życia wiecznego po śmierci.
Szczęść Boże

Porządek Mszy Świętych w naszej parafii:

Dni powszednie: 7:00, 7:30, 8:00(we wtorki w kaplicy św. Tadeusza), 17:30, 18:00
W sobotę: 7:00, 7:30, 8:00, 18:00
W niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00(z udziałem dzieci), 11:00(Kościół Dolny, z udziałem przedszkolaków), 12:30, 18:00, 20:00

Liczba odwiedzin naszej strony:
dzisiaj: 153
w tym miesiacu: 153