Blad wczytywania strony

Przeczytaj Biblię w rok

Pismo Święte

W naszej parafii zorganizowana była inicjatywa o nazwie „Przeczytaj Biblię w ciągu jednego roku”. W związku z tym dodaliśmy kolejną część tabeli, która ustala jakie części Pisma Świętego czytać każdego dnia. Zakładkę o tej inicjatywie, jak i tabelę z rozpiską czytań na każdy dzień można znaleźć pod poniższym linkiem

Czytanie Pisma Świętego

Odpusty zupełne

krzyz

Czyściec. Z jednej strony szczęście tam trafić (po czyścu jest niebo), z drugiej cierpienia czyścowe niczym się nie różnią od ognia piekielnego. Jezus powiedział siostrze Faustynie, że gdyby znała cierpienia duch czyścowych to nieustannie ofiarowałaby za nie swoje odpusty.
No właśnie, a kiedy możemy uzyskać odpust zupełny (za siebie lub za kogoś zmarłego) i czym on tak naprawdę jest?
Popełniając grzech, ściągamy na siebie także karę. Bóg chce nam wybaczyć grzech (i czyni to podczas spowiedzi bądź na początku Mszy Św. podczas Aktu Pokuty jeśli są to grzechy lekkie) . Natomiast co się dzieje z karą za grzechy? Karę za grzechy gładzi odpust. Może być on cząstkowy (czyli tylko część kar jest odpuszczona) lub zupełny (wszystkie kary odpuszczone). Odpust można ofiarować tylko za siebię lub kogoś zmarłego.
Większość osób wie tylko o odpustach, które można uzyskać tylko w pewne dni, na przykład w święta bądź czas rekolekcji. Ale prawda jest taka, że odpust zarówno zupełny jak i cząstkowy można uzyskiwać CODZIENNIE. Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać odpust? Podstawą jest modlitwa w intencjach Ojca Świętego, a także przyjęcie Komunii Świętej będąc w stanie Łaski Uświęcającej (bez grzechu ciężkiego, bądź po spowiedzi) oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzchu (w innym przypadku odpust jest cząstkowy). Należy także wykonać czynność związaną z danym odpustem.
Pod poniższymi linkami znajdą Państwo dużo informacji na temat uzyskania odpustów zupełnych, tutaj przytoczymy tylko 2 propozycje, które są dostępne dla każdego:

Odpusty Parafia w Żabnie

Porządek Mszy Świętych w naszej parafii:

Dni powszednie: 7:00, 7:30, 8:00(we wtorki w kaplicy św. Tadeusza), 17:30, 18:00
W sobotę: 7:00, 7:30, 8:00, 18:00
W niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00(z udziałem dzieci), 11:00(Kościół Dolny, z udziałem przedszkolaków), 12:30, 18:00, 20:00