Blad wczytywania strony

Wniebowstąpienie Pańskie

W dniu dzisiejszym świętujemy Wniebowstąpienie Pańskie. W tym dniu Chrystus na oczach Apostołów wzniósł się do Nieba z Góry Oliwnej. Więcej na temat tego święta oraz rozważanie Pisma Świętego na dzisiaj można znaleźć w poniższych linkach.

Zmiana dni Adoracji Diakonii

Diakonia Ewangelizacyjna zmieniła termin jednej z Adoracji. Do tej pory Adoracje N.S odbywały się w każdy wtorek o godzinie. 19, po nich następowało spotkanie. Obecnie zmienił się tylko termin Adoracji tylko w 2-gi wtorek miesiąca i został przeniesiony na czwartek na godzinę 20, spotkanie w sali parafialnej odbywa się w 2-gi wtorek miesiąca jednak bez Adoracji, natomiast w 2-gi czwartek miesiąca jest Adoracja prowadzona przez grupę Diakonii Ewangelizacyjnej oraz nie ma spotkania. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w nasze Adoracje w każdy wtorek o 19 (oprócz 2-go wtorku miesiąca) oraz w 2-gi czwartek miesiąca o 20.

Rocznica konsekracji Kościoł

22 maja obchodziliśmy 24 rocznicę konsekracji naszego Kościoła. Konsekracji dokonał kard. Józef Glemp dnia 22 maja 1993 roku. Budowę Kościoła rozpoczęto w roku 1981 i w tym roku także odprawiono pierwszą Mszę Świętą. Z okazji rocznicy konsekracji naszego Kościoła zapraszam do odwiedzenia poniższego linku, który prowadzi do strony, gdzie zaprezentowano wywiad z ks. Tadeuszem Jarząbem o naszej parafii. Wywiad ukazał się w tygodniku „Idziemy” w 2012r.

Kaplica Adoracji

W naszej Parafii mamy możliwość modlitwy w Kaplicy Adoracji.
Jest to piękna forma modlitwy, zarówno w ciszy jak i ze śpiewem, indywidualnie i grupowo.
Spróbujmy w tygodniu pracy znaleźć chwilę i przyjść pomodlić się do Kaplicy.
Modlitwa w Kaplicy jest przede wszystkim byciem przed obliczem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nie odrzucajmy tej niesamowitej możliwości i korzystajmy z tego wspaniałego daru jakim jest Kaplica Adoracji. Wkrótce powstanie o niej podstrona, tak więc zaglądajcie tu często!

Maryjny miesiąc maj

W maju mamy szczególną okazję na uczestnictwo w Nabożeństwach Majowych.
Nabożeństwo takie składa się z Litanii do Matki Bożej (często śpiewanej), która jest odmawiana przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu oraz pod koniec błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
Nabożeństwa majowe można także odprawiać przy kapliczkach oraz (jeśli ktoś nie ma czasu przyjść do Kościoła) prywatnie w domu.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym Nabożeństwie ku czci Matki Bożej. Zachęcamy także do składania Maryi duchowych kwiatów w postaci wyrzeczeń, chęci poprawy czy też postanowienie konkretnych uczynków Miłosierdzia względem bliźnich.
Korzystajmy ze wstawiennictwa Matki naszego Zbawiciela, która zawsze będzie dla nas ucieczką i ratunkiem od złego.
Więcej na temat Nabożeństw majowych mogą Państwo dowiedzieć się ze stron, do których prowadzą poniższe linki.

Ogłoszenia i problemy techniczne

Ostatnio na stronie mieliśmy problem natury technicznej, mianowicie nie działał link do strony z elektroniczną wersją „Listu do Galatów”.
Był to mój błąd, za co serdecznie przepraszam, obecnie wszystko jest już w porządku. Wszelkie problemy techniczne innej natury proszę zgłaszać na adres e-mail: webmaster@parafia-sadyba.pl

Zostały już zamieszczone ogłoszenia z ostatniej niedzieli. Przepraszamy, że tak długo musieli Państwo czekać. Ogłoszenia staramy się wrzucać jak najszybciej, jednak różnie to wychodzi.

Nowy dział na stronie: Biblioteka

Zapraszamy serdecznie do nowego działu na stronie, który jest poświęcony bibliotece parafialnej.

Obecnie jest tam tylko częściowy spis książek znajdujących się w bibliotece. Ten spis będzie na bieżąco uzupełniany, poza tym planujemy zakup nowych książek do biblioteki.

A może Państwo pragną podzielić się jakimiś książkami o tematyce chrześcijańskiej bądź nie koniecznie stricte religijnej, ale także przedstawiającymi jakieś wartościowe treści do istnieje możliwość oddania takich książek do biblioteki bądź wypożeczenia ich bibliotece na określony czas.

We wszystkich sprawach związanych z biblioteką proszę się kontaktować z jej dyrektorem.

Nowa strona parafii!

Witamy na nowej stronie parafii św. Tadeusza na Sadybie!
Strona będzie jeszcze zmieniana i rozbudowywana. Jeśli ktoś z Państwa jest chętny do pomocy przy tworzeniu tej strony poprzez pisanie artykułów, bądź też projekty poszczególnych podstron, tworzenie grafik, albo pomoc w informatycznej obsłudze tej strony to proszę zgłosić się do ks. Proboszcza. Osobiście planuję stworzyć grupę, która będzie zajmować się tworzeniem tej strony tak jak było w 2006r. kiedy powstała poprzednia strona parafii.

Porządek Mszy Świętych w naszej parafii:

Dni powszednie: 7:00, 7:30, 8:00(we wtorki w kaplicy św. Tadeusza), 17:30, 18:00
W sobotę: 7:00, 7:30, 8:00, 18:00
W niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00(z udziałem dzieci), 11:00(Kościół Dolny, z udziałem przedszkolaków), 12:30, 18:00, 20:00

Liczba odwiedzin naszej strony:
dzisiaj: 24
w tym miesiacu: 4561