Blad wczytywania strony
19 Niedziela Zwykła Rok C - 11.08.2019 rok „C”
  • Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy gdziekolwiek będziemy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej Mszy Św. oraz przestrzeganiu Bożych przykazań.
  • Msze Św. w czasie wakacji sprawowane są - w niedzielę 7:30, 9:30. 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. W dni powszednie Msze Św. o godzinie 7:00, 8:00 i 18:00. W poniedziałek i środę odbywają się nowenny: w poniedziałek do św. Judy Tadeusza, a w środę do Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenny te są połączone z Mszą Św. wspólnotową, więc każdy może dołączyć swoją intencję.
  • W czwartek 15 sierpnia - przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym kościele Msze Św. według porządku niedzielnego. W tym dniu tradycyjnie święcimy podczas każdej Mszy Św. zioła, kwiaty i owoce jako plony tegorocznej pracy. Wiązanki ziół i kwiatów będzie można nabyć przed każdą Mszą Św. przy wejściu do kościoła. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w przygotowaniu wianków do poświęcenia. Osoby, które mogą pomóc zapraszamy w środę 14 sierpnia o godz. 9:00 przy dzwonnicy.
  • Miesiąc sierpień obfituje w liczne pielgrzymki i kult NMP, jest to także miesiąc wielu ważnych rocznic w historii naszego narodu. Dlatego Kościół, jak dobra Matka, zwraca się z prośbą do każdego z nas abyśmy podjęli w tym ważnym miesiącu abstynencję i ofiarowali ten dar, aby ratować nasz naród i przyjść z pomocą cierpiącym z powodu alkoholizmu. Można to uczynić wpisując się do parafialnej „Księgi Trzeźwości” wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  • Drodzy parafianie jak już informowaliśmy, nieprzerwanie trwają prace z zakresu podstawowego:
    • kompleksowa wymiana węzła cieplnego z uwzględnieniem automatyki pogodowej i remont pomieszczenia starego węzła z wymianą oświetleniai przełożeniem sieci cieplnej, wykonanie podłączenia węzła cieplnego do instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i ciepła technologicznego
  • Serdecznie zapraszamy do nabywania oraz regularnego czytania prasy katolickiej.