Blad wczytywania strony
24 Niedziela Zwykła rok „B” 16.09.2018
  • Prosimy rodziców dzieci komunijnych o pobranie i wypełnienie kart zgłoszenia dziecka na przygotowanie do I Komunii Św. w naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy do końca września, tj. niedziela 30 września. Pierwsze spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 1-go października o godz. 19:00 w dolnym kościele.
  • Po wakacyjnej przerwie zostają wznowione próby naszego chóru. Serdecznie zapraszamy dotychczasowych chórzystów oraz nowe osoby, które lubią śpiewać i chciałyby śpiewem wzbogacać Nabożeństwa w naszym kościele. Przed nami wkrótce odpust parafialny, niedługo po nim roraty, a później kolejne uroczystości, których oprawę jak pamiętamy w poprzednich latachchór wspaniale ubogacał. Próby chóru odbywają się w czwartki o godz. 20:00. Pierwsze spotkanie w czwartek 4-go października o godz. 20:00.
  • Cotygodniowe spotkania bezpośrednio przygotowujące młodzież do sakramentu bieżmowania w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18:00. Sakrament bieżmowania zostanie udzielony w niedzielę 28 października o godz. 18:00 - a więc w uroczystość odpustową naszej parafii.
  • Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat oraz ich rodziców na spotkania „Kredkami do Nieba”. Są to zajęcia plastyczne inspirowane Ewangelią, odbywają się w każdy czwartek o godzinie 17:00 w salce katechetycznej. We wrześniu zbieramy na zapisy drogą mailową. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.
  • Od poniedziałku 25 września rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 19:30; wejście przez kaplicę Adoracji.
  • Ruszają spotkania fundacji Jestem. Fundacja działa na terenie naszej Parafii od 6 lat; zajmuje się osobami onkologicznie chorymi i ich rodzinami. Zapraszamy wszystkich dotkniętych tą chorobą, którzy są w trakcie leczenia onkologicznego lub po jego zakończeniu do wzięcia udziału w tych zajęciach. Telefon do Fundacji znajduje się na plakacie w kruchcie kościoła. Zajęcia odbywają się bezpłatnie
  • Chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii. Kapłani w sobotę 29 września o godz. 9:15 odwiedzą tych chorych z posługą spowiedzi i Komunii św.