Blad wczytywania strony
24 Niedziela Zwykła Rok C – 17.09.2017
  • Dzisiaj o godz.17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
  • Do 24 września przyjmujemy w zakrystii i kancelarii zgłoszenia dzieci z klas III uczące się w szkołach po za terenem naszej parafii na przygotowanie do I Komunii św. Przy zapisie prosimy dostarczyć odpis aktu chrztu dziecka.
  • Zbiórka informacyjna dla kandydatów na ministrantów dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00. Spotkania ministrantów odbywają się w każdy piątek o godz. 16:00 dla młodszych oraz o godz.18:30 dla starszych ministrantów i lektorów.
  • Cotygodniowe spotkania bezpośrednio przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz.18.00. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w sobotę 28 października o godz. 18:00 – a więc w uroczystość odpustową naszej parafii.
  • Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat oraz ich rodziców na spotkania „Kredkami do nieba”. Są to zajęcia plastyczne inspirowane niedzielną Ewangelią, odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00 w salce katechetycznej. We wrześniu zbieramy zapisy drogą mailową. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.
  • Jutro przypada Święto patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki. Ci, którzy nie przystąpili do spowiedzi z racji nowego roku szkolnego, będą mieli okazję przystąpić do sakramentu pokuty jutro od godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. jutro o godz. 18:00 : dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców, a także wszystkie osoby zatroskane o młode pokolenie Polaków.
  • Od poniedziałku 25 września rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 19.30; wejście przez kaplicę Adoracji .
  • W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, jaki miał miejsce w lipcu br. ksiądz Kardynał Nycz prosi , aby w niedzielę za tydzień 24 września, we wszystkich kościołach Archidiecezji Warszawskiej została przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej katedry.
  • 24 września odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Wiodącym tematem jasnogórskiego spotkania będzie wychowanie dzieci i młodzieży. Podczas tej uroczystości dokona się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. W związku z tym bardzo gorąco prosimy, aby w łączności z Jasną Górą w niedzielę za tydzień w parafiach naszej archidiecezji podczas Mszy świętych odbyło się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  • Po zakończeniu I Ogólnopolskiego Kongresu Żywego Różańca, odbywają się Rejonowe spotkania Parafialnych Róż Żywego Różańca. Spotkanie naszego dekanatu odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 10:00 w kościele św. Anny w Wilanowie. Spotykamy się na miejscu w Wilanowie; spotkanie to będzie trwało ok. 3 godziny. Szczegółowy program można znaleźć w kruchcie oraz na tablicy ogłoszeń.
  • Ruszają spotkania w Fundacji Jestem. Fundacja działa na terenie naszej Parafii od 5 lat. Wykfalifikowani Woluntariusze pomagają ludziom dotkniętym chorobą onkologiczną poprzez zajęcia z psychologii, rehabilitację, naukę zdrowego żywienia, wspólny posiłek, wyjścia do teatru, muzeum, a także wyjazdy w plener i bycie ze sobą nawzajem. Spotkania odbywają się 2x w tygodniu w godzinach porannych. SERDECZNIE ZAPRASZAMY osoby dotknięte tą chorobą do udziału w zajęciach po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym – plakat fundacji „Jestem” z numerem telefonu znajduje się w kruchcie kościoła. SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ BEZPŁATNIE. Po Mszy św. Woluntariusz fundacji będzie stał przed kościołem z ulotkami i tam będzie można uzyskać więcej informacji.
  • W sobotę 14 października br. nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Wyjazd autokarem z przed naszego kościoła o godz.6:30. Planowany powrót około 22:30. Przewidywany koszt 75 zł od osoby ; obejmuje przejazd autokarem i ubezpieczenie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii w godzinach urzędowania. Zapisy są prowadzone do 1 października włącznie , a potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata kwoty 75 zł. Z planem pielgrzymki można się zapoznać w kruchcie lub w gablotach na zewnątrz.
Godziny Plan pielgrzymki - Sanktuarium Gietrzwałd
6:30 Wyjazd sprzed kościoła św. Tadeusza