Blad wczytywania strony
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019 rok „C”
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe o godzinie 17:30.
  • W najbliższy czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało; lud chrześcijański składa publiczne świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na drogi w uroczystych procesjach. Msze Św. w Boże Ciało w naszym kościele o godzinie: 7:30, 9:30, 11:00 i 18:00. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 12:30 i 20:00. Po Mszy Św. o godzinie 11:00 wyjdziemy w procesji Eucharystycznej ulicami Sadyby do czterych ołtarzy przygotowanych przez naszych parafian. Na Mszę Św. o godzinie 11:00 oraz na procesję serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie asystę kościelną, lektorów i ministrantów oraz chłopców i dziewczynki I Komunijne i rocznicowe, a także ich rodziny. Dzieci te przychodzą ubrane w stroje komunijne. Dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopcy do niesienia emblematów Eucharystycznych oraz dzwonków. W środę 30 maja o godz. 19:00 odbędzie się próba dzieci, które mają sypać kwiatki oraz nieść poduszki. Przez kolejne dni po Bożym Ciele do 27 czerwca włącznie, w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17:30 będziemy codziennie wychodzić w procesji eucharystycznej wokół naszej świątyni.
  • Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów potrzebnych do sypania w czasie procesji Bożego Ciała. Można je zostawiać codziennie po Mszach Św. w zakrystii.
  • Spotkania wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało odbędzie się w środę o 19:00 - do budowania ołtarzy. Potrzebne są zarówno męskie, jak i kobiece ręce.
  • Drodzy Parafianie jak już informowaliśmy, od 17 kwietnia br. trwają intensywne prace związane z termomodernizacją budynków parafialnych. Były one konieczne do podjęcia z uwagi na fakt prawie całkowitego zużyciatechnicznego urządzeń i instalacji, których uszkodzenie spowodowałoby na przykład brak całkowity ogrzewania zarówno budynku kościoła, jak i kaplicy oraz domu parafialnego. Prace już wykonane to:
    • prace projektowe węzła cieplnego, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, instalacji elektrycznej dla urządzeń technicznych i oświetlenia,
    • demontaże węzła cieplnego i instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i ciepła technologicznego,
    • prace ocieplenia stropu pod schodami głównymi wraz z wykończeniiowymi robotami z tym związanymi i naprawami elementów kanalizacji deszczowej ze schodów głównych
    • demontaże instalacji wentylacji mechanicznej, czyszczenie i izolowanie kanałów wentylacji
    • trwa wymiana opraw, źródeł światła na nowe typu LED (kościół dolny, dom parafialny, kaplica - zaawansowanie prac 55%)
    • wykonano i przygotowano do montażu rozdzielnicę sterowania oświetleniem kościoła dolnego
    • zamówiono 90% urządzeń do nowego węzła cieplnego - oczekujemy na dostawę pod koniec czerwca
    • zamówiono centralę wentylacyjną - oczekujemy na dostawę w połowie lipca
    • zamówiono nowe drzwi zewnętrzne do kościoła górnego i dolnego - aktualnie zamontowane drzwi nie mają żadnej izolacji termicznej, a ich ocieplenie okazało się być droższe niż zakup nowych drzwi
    • przy okazji remontu porządkujemy pomieszczenia kościoła dolnego w celu uzyskanie przestrzeni na gromadzenie dekoracji wymaganych do wystroju kościoła na potrzeby różnych wydarzeń liturgicznych
    Jak to przy remoncie, rozpoczęcie zaplanowanych prac ujawnia coraz to nowe problemy i konieczność ich rozwiązywania co skutkuje, iż pojawiają się prace dodatkowe, nieprzewidziane w budżecie realizacji ani nie objęte zakresem dotacji termomodernizacyjnej, a konieczne dla dokończenia prac podstawowych.
    Przeprowadzany aktualnie remont ma na celu również obniżenie zużycia energii cieplnej i energii elektrycznej przez budynki Parafialne, poprawę zarządzania tą energią w dobie wzrastających jej kosztów i zmniejszenie ponoszonych przez Parafię opłat za energię elektryczną i cieplną.
    Dziękujemy wszystkim, którzy właczyli się swoją ofiarnością w dzieło remontowe. Niestety zebrane dotąd środki nie wystarczają na pokrycie wymaganego umową wkładu własnego Parafii, który wynosi 299 923,78zł. Obecnie dysponujemy zaledwie 1/3 tej sumy. Ofiary na remont można składać w kopercie na tacę, wpłacać do kancelarii parafialnej lub wpłacić przelewem na konto parafii. Okazją do żłożenia ofiaryna ten cel jest nabywanie śpiewnika na Boże Ciało dzisiaj i w czwartek pod chórem. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.