Blad wczytywania strony
VIII Niedziela Zwykła rok „C” 3.03.19r.
  • Rozpoczęliśmy Wielki Post - okres, kiedy każdy chrześcijanin powinien szczególnie praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serca, co jest istotą pokuty w Kościele. Czynami pokutnymi są: modlitwa, post i jałmużna. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki roku oraz wybrane dni pokutne. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17:00 i 19:00 w górnym Kościele. Nabożeństwa Gorzkich żali w każda niedzielę o godzinie 17:00. Po nabożeństwach Drogi Krzyżowej będzie możliwość przyjęcia Komunii Św.
  • Przypominamy, że postanowieniem wielkopostnym może być dobrowolna abstynencja. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach oraz składania i odnawiania przyrzeczeń abstynencji. W naszym Kościele można to uczynić, wpisując się do Księgi Abstynencji , która wyłożona jest przy wyjściu z Kościoła.
  • Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV niedzielę Wielkiego Postu 31 marca i będą trwały do środy 3 kwietnia włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. marianin o. Jarosław Hybze. Szczegółowy program rekolekcji będzie podany za tydzień.
  • Caritas naszej parafii prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza. Kto ma kłopoty ze zrobieniem zakupów i dostarczeniem ich do Kościoła, może złożyć ofiarę do puszki przy koszu. Bóg zapłać za każdy dar serca, który pomoże potrzebującym w naszej parafii.
  • Składając deklarację podatkową za rok 2018 możemy pomóc naszym parafianom korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafialnej Caritas w odpowiednich rubrykach w deklaracji podatkowej.
  • Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu jak każdego roku, we wszystkich kościołach w Polsce, przeprowadzona będzie zbiórka do puszek, aby pomóc polskim misjonarzom Ad Gentes w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizacji dzieł miłosierdzia.