Blad wczytywania strony
I Niedziela Adwentu rok „C” 2.12.2018
  • Rozpoczynamy Adwent – czas religijnego przygotowania na Boże Narodzenie. Od jutra zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 6.30. Odbywać się one będą w Adwencie codziennie z wyjątkiem niedziel, a po nich - już tradycyjnie - wszystkich zapraszamy na śniadanie przy wspólnym stole w sali z fortepianem. Zachęcamy do przynoszenia na te śniadania w miarę możliwości artykułów spożywczych, którymi będziemy mogli podzielić się z innymi. Pamiętajmy również o przyniesieniu na Roraty świec bądź lampionów – szczególnie zapraszamy dzieci i ich rodziców oraz opiekunów. W czasie Adwentu Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 6.30 – Roraty, 8.00 i 18.00.
  • Zwracamy się z serdeczną prośbą, o zamawianie Mszy św. w dni powszednie; prawie codziennie są wolne intencje szczególnie na Roratach.
  • W najbliższą sobotę 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Wsłuchując się w prośbę Matki Najświętszej zapraszamy w tym dniu na modlitwę w kościele górnym o godz. 12.00. – w Godzinie Łaski. Będzie Msza św. i różaniec fatimski.
  • Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy za dwa tygodnie w II niedzielę adwentu 16.XII. Szczegółowy program Rekolekcji podamy w następną niedzielę.
  • Od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzany trójdzielny, ścienny kalendarz parafialny. Pół tysięczny nakład wraz projektem został ufundowany przez jedną z rodzin naszej parafii z przeznaczeniem całej uzyskanej kwoty na przebudowę węzła cieplnego kościoła [ termomodernizację kościoła]. Kalendarze będą dostępne za dobrowolną ofiarę, jednak nie mniejszą niż 10 zł za sztukę. Bardzo prosimy o ich nabywanie.
  • Przy chrzcielnicy został umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Jest tam również skarbonka z myślą o tych, którzy nie mogą lub nie mają kiedy zrobić zakupów. Caritas składa podziękowania za każdy dar serca. Caritas również rozprowadza świece wigilijne.
  • Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny; w niedziele przy wyjściu z kościoła, natomiast w ciągu tygodnia w zakrystii oraz w kancelarii.
  • Za tydzień 9 grudnia w II Niedzielę Adwentu we wszystkich kościołach w Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, której celem jest pomoc odradzającemu się, ale jakże biednemu i znajdującemu się w trudnych warunkach Kościołowi na Wschodzie.
  • W tym roku Wizytę Duszpasterską w domach naszych parafian, tradycyjnie zwaną- Kolędą rozpoczniemy w poniedziałek 26 listopada, bezpośrednio po ostatniej niedzieli roku kościelnego. Odwiedzimy wszystkich, którzy przyjmowali nas dotychczas. Jeśli ktoś jest nowym mieszkańcem naszej parafii lub zmienił adres zamieszkania, albo u kogoś w ciągu ostatnich lat nie było takiej wizyty, a chciałby w tym roku zaprosić kapłana, to jest to możliwe po zgłoszeniu adresu w zakrystii lub w kancelarii . Wizyta duszpasterska odbędzie się w dwóch etapach; I-szy od 26 listopada do 14 grudnia; II-gi po Nowym Roku od 2-go stycznia 2019r. Program kolędy na I-szy etap znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Celem tej wizyty jest spotkanie kapłana z rodzinami parafii, pobłogosławienie domu i wspólna modlitwa. Rodzina, której kapłan składa wizytę powinna być w miarę możliwości w komplecie, stół nakryty białym obrusem, na nim zapalone świece, krzyż, woda święcona, kropidło oraz księga Pisma Świętego.