Blad wczytywania strony
I Niedziela Adwentu - Rok B - 3.12.2017
  • Zapraszamy wszystkich na Msze Św, roratnie o odz. 6:30, również dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Odbywają się one codziennie w dni powszednie. Pamiętajmy o przyniesieniu na Roraty świec bądź lampionów. Po roratach spotykamy się przy wspólnym stole na śniadanie. W czasie Adwentu Msze Św. w dni powszednie są sprawowane o godzinie 6:30 - Roraty, 8:00 i 18:00
  • Rekolekcje Adwentowe rozpoczynamy za tydzień w niedzielę 17 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Sobstyl.
    Program rekolekcji jest następujący:
    W niedzielę rozpoczęcie rekolekcji po każdej Mszy Św.
    • w poniedziałek i wtorek Msze Św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych i starszej młodzieży godz. 6:30/roraty/, 12:00, 18:00 i 20:00
    • Dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na spotkania rekolekcyjne i spowiedź św. w poniedziałek i wtorek w czasie Rorat lub na godz. 17:00
    • Spowiedź Św. w poniedziałek i wtorek podczas każdej Mszy Św.
  • Przy chrzcielnicy został umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne , które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Caritas składa podziękowania za każdy dar serca. Caritas również rozprowadza świece wigilijne.
  • Osoby, które podejmą postanowienie abstynencji na czas Adwentu, prosimy o wpisanie się do parafialnej księgi, która znajduje się na stoliku pod chórem.
  • Poświęcone opłatki na stół wigilny można nabyć przy wyjściu z kościoła, a w ciągu tygodnia w zakrystii lub kancelarii.
  • W tym roku Wizytę Duszpasterską w domach naszych parafian, tradycyjnie zwaną – Kolędą rozpoczęliśmy w poniedziałek 27 listopada. Odwiedzamy Wszystkich, którzy przyjmowali nas dotychczas. Jeśli ktoś jest nowym mieszkańcem naszej parafii, lub zmienił adres zamieszkania albo u kogoś w ciągu ostatnich lat nie było takiej wizyty, a chciałby w tym roku zaprosić kapłana, to jest to możliwe po osobistym lub telefonicznym zgłoszeniu adresu w zakrystii lub w kancelarii. Kolęda odbędzie się w dwóch etapach; I-szy od 27 listopada do 15 grudnia; II-gi po Nowym roku od 2-go stycznia 2018r. Program kolędy na cały I-szy etap czyli do 15 grudnia znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Jeśli chcą Państwo włączyć w informowanie o kolędzie, to na stronie internetowej jest możliwość wydrukowania wzoru informacji do zawieszania, bądź wrzucenia do skrzynki. Można także zgłosić się po Mszy Św. do zakrystii.