Blad wczytywania strony
28 Niedziela Zwykła Rok C – 15.10.2017
  • Nabożeństwo Różańcowe w naszym Kościele zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę o godz. 17:30.
  • W czwartek 19 października w liturgii przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  • Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na rozwój misji w świecie.
  • W sobotę 28 października odbędzie się Odpust ku czci patrona naszego kościoła i parafii św. Tadeusza Apostoła. Mszę Św. o godzinie 18:00 odprawi ks.bp. Piotr Jarecki, podczas której udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie wszystkich parafian, a szczególnie rodziny bierzmowanych, rodziców i dzieci przygotowujące się do i Komunii Św. oraz wszystkie grupy działające w naszej parafii.
  • W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne. Forma modlitwy całorocznej wyraża się w następujący sposób: przez cały rok w każdy I Piątek miesiąca jest odprawiana Msza Św. za tych zmarłych i w każdą niedzielę o godz. 9:10 oraz 12:10 wymieniane są imiona i nazwiska tych zmarłych połączone z modlitwą. Na ławce pod chórem, a także na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych i wypełnione kartki przynieść do zakrytii lub kancelarii.
  • Po wakacyjnej przerwie wznowione zostały próby naszego chóru. Serdecznie zapraszamy dotychczasowych chórzystów oraz nowe osoby obdarzone uzdolnieniem w tym kierunku (a takich osób pośród nas jest sporo). Wszyscy znamy przypowieść o talentach; także talentu wokalnego, w szczególności najmniejszego - nie można ukrywać!. Zapewniamy możliwość profesjonalnego doskonalenia posiadanych umiejętności oraz radość z modlitwy śpiewem i z dawania przyjemności słuchania bliźnim. Przed nami wkrótce odpust parafialny, niedługo po nim roraty, a później kolejne uroczystości, których oprawę jak pamiętamy w poprzednich latach chór wspaniale ubogacał. Próby chóru odbywają się w każdą środę o godzinie 20-tej w sali z fortepianem.
Godziny Plan pielgrzymki - Sanktuarium Gietrzwałd
6:30 Wyjazd sprzed kościoła św. Tadeusza