Blad wczytywania strony
I Niedziela Wielkiego Postu Rok „B” - 18.02.17r.
  • W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 17:00
  • Rozpoczęliśmy Wielki Post - okres, kiedy każdy chrześcijanin powinien szczególnie praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serca, co jest istotą pokuty w Kościele. Czynami pokutnymi są: modlitwa, post i jałmużna. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki roku oraz wybrane dni pokutne. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17:00 i 19:00 w górnym kościele. Po nabożeństwach Drogi Krzyżowej będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
  • Przypominamy, że postanowieniem wielkopostnym może być dobrowolna abstynencja. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach oraz składania i odnawiania przyrzeczeń abstynencji. W naszym kościele można to uczynić wpisując się do Księgi Abstynencji, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
  • Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu - czwartego marca i będą trwały do środy 7-go marca włącznie.
  • Caritas naszej parafii, prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chcielnicy kosza. Kto ma kłopoty ze zrobieniem zakupów i dostarczeniem ich do kościoła, może złożyć ofiarę do do puszki przy koszu. Bóg zapłać za każdy dar serca, który pomoże potrzebującym w naszej parafii.
  • Składając deklarację podatkową za rok 2017 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym Oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafialnej Caritas w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej. Szczegóły znajdziemy już w tym tygodniu na plakacie w kruchcie kościoła, na ulotkach i stronie internetowej parafii. Caritas naszej parafii pragnie poinformować na jakie cele zostały przeznaczone zebrane w ten sposób fundusze w roku ubiegłym - zebrano 4300zł. Stosowne sprawozdanie zostanie wywieszone w przyszłą niedzielę w kruchcie kościoła.
  • Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu, jak każdego roku, we wszystkich kościołach w Polsce, przeprowadzana będzie zbiórka do puszek, aby pomóc polskim misjonarzom Ad gentes w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizacji dzieł miłodzierdzia.