Blad wczytywania strony

Pielgrzymka Rowerowa Niepokalanów 2017

Zapraszamy Państwa na pielgrzymkę rowerową do Niepokalanowa!
Pielgrzymka jest organizowana głównie w intencji parafii Św. Tadeusza Apostoła na Sadybie, ale każdy może dołączyć własne intencje.
Planowany jest przejazd rowerami spod Kościoła ok. godz. 7:00 (zbiórka 6:30 celem przygotowania). Do Niepokalanowa dotrzemy około godziny 10:30, ale może to ulec zmianie (kondycja pielgrzymów, pogoda, czas przerw, trasa przejazdu itd.).
Aby wziąźć udział w części rowerowej należy posiadać sprawny rower (najlepiej po przeglądzie) oraz kondycję umożliwiającą przejechanie ok. 50km. Posiłki na drogę zabieramy we własnym zakresie, w Niepokalanowie będzie zupa po Mszy Św. o 12:30
Dla osób nieposiadających roweru, bądź takich, które nie czują się na siłach istnieje możliwość dojazdu pociągiem bądź samochodem (we własnym zakresie).
Na miejscu w tym dniu odbywają się Maksyminalia, czyli spotkania wszystkich grup, których patronem jest św. Maksymilian. Z tego powodu zapraszamy szczególnie osoby związane w jakikolwiek sposób ze św. Maksymilianem (rodziny, dziennikarze, krótkofalowcy, elektrycy, elektronicy, Honorowych Dawców Krwi itd.). Program Maksyminaliów można znaleźć pod tym linkiem.
Jedynym kosztem uczestnictwa w pielgrzymce jest dobrowolna ofiara. Może być ona darowizną, wolontariatem podczas pielgrzymki, bądź modlitwą w jej intencji.
Przejazd rowerami odbywa się w 15 - osobowych grupach (pilot na czele + 14 uczestników). Grupy muszą jechać w odstępie co najmniej 200 metrów od siebie. Piloci poszczególnych grup będą się ze sobą kontaktować za pomocą telefonów komórkowych z zestawami słuchawkowymi.
Pilotów grup (jeśli nikt się nie zgłosi jako wolontariusz) wybierze organizator. Na miejscu będzie możliwość zaparkowania rowerów, jednak dla pewności zostaną wyznaczone osoby do ich pilnowania (będą się zmieniać). W zależności od liczby osób powrót odbędzie się pociągiem (można przewozić rowery), bądź autokarem pojadą rowerzyści, rowery zostaną przewiezione samochodem.
Całość kończy się około godziny 15:30 - 16:00. Chętni mogą oczywiście wracać na rowerach ;)
Zapisy oraz dodatkowe informacje pod adresem e-mail: webmaster@parafia-sadyba.pl