PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.

CARITAS przy naszym Kościele istnieje od zawsze. To znaczy, że zawsze ludzie potrzebujący pomocy mogli tę pomoc otrzymać. Obecnie w CARITAS działa osiem osób udzielających pomocy każdemu potrzebującemu, który się do nas zgłosi. Pomagamy ludziom z niskimi rentami, emeryturami, ludziom bezdomnym jak i rodzinom wielodzietnym. W miarę naszych możliwości wykupujemy leki lub wspomagamy w innych koniecznych wydatkach. CARITAS przygotowuje paczki świąteczne, jak również roznosimy żywność osobom chorym. W każdy czwartek w godzinach 17:00 - 18:00 wolontariusze CARITAS czekają na potrzebujących w sali za Kaplica Adoracji. Wydajemy żywność, odzież, bieliznę, pościel a także różnego rodzaju sprzęt domowy.