ROK C

10.11.2019

1. Dzisiaj o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. Na wypominki całoroczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii do końca listopada.

3. Dzisiaj (10.11) modlimy się w intencji śp. ks. kan. Andrzeja Kwaśnika, byłego proboszcza naszej parafii z okazji Jego urodzin, imienin oraz tragicznej śmierci w katastrofie smoleńskiej. Msze święte w Jego intencji jutro o godz. 8:00 i 18:00.

4. W poniedziałek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 9:00, zostanie odprawiona uroczysta msza święta, a o godz. 17:00 odbędzie się okolicznościowy koncert.

5. Rozpoczyna się nowy cykl przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszamy w niedziele za tydzień (17.11) po mszy świętej o godz. 18:00.

6. Papież Franciszek ogłosił, że w XXXIII niedziele zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. W tym roku dzień ten będzie obchodzony 17 listopada pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Zapraszamy na mszę świętą za tydzień o godz. 12:30, a następnie wspólną agapę w salce na dole.

7. W tym roku wizytę duszpasterską w domach naszych parafian, tradycyjnie zwaną kolędą rozpoczniemy w poniedziałek 25 listopada, bezpośrednio po ostatniej niedzieli roku liturgicznego. Odwiedzimy wszystkich którzy przyjmowali nas dotychczas. Jeśli ktoś jest nowym mieszkańcem naszej parafii, zmienił adres zamieszkania lub u kogoś w ostatnich latach nie było takiej wizyty - a chciałby w tym roku zaprosić kapłana, to jest to możliwe po osobistym lub telefonicznym zgłoszeniu adresu w zakrystii lub kancelarii. Kolęda odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy - od 25 listopada do 14 grudnia oraz drugi - od 2 stycznia 2020 do jej końca.  Program kolędy na cały jej pierwszy etap znajdziemy w niedziele za tydzień (17.11) na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej parafii.

8. Dzisiaj w całej Polsce, obchodzimy  XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Sudan Południowy - Przemilczane Cierpienie”. Do modlitwy możemy dołączyć wsparcie materialne, składając dzisiaj ofiarę do puszek wychodząc z kościoła.