© Copyright 2021 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16

PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B

18.07.2021

1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy zawsze, gdziekolwiek będziemy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej mszy świętej oraz przestrzeganiu Bożych przykazań.

2. Msze święte w czasie wakacji są sprawowane w niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. W dni powszednie o godzinie: 7:00, 8:00 i 18:00.

3. W niedzielę za tydzień (25 lipca) w liturgii oddajemy cześć świętemu Krzysztofowi, który jest patronem wszystkich podróżujących. Podczas mszy świętej modlić się będziemy za kierowców i pasażerów, a także za wszystkich udających się w podróż. Będziemy prosić Boga o błogosławieństwo, a Matkę Najświętszą o opiekę dla wszystkich podróżujących, aby zawsze bezpiecznie dotarli do celu podróży. Poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i wszelkich pojazdów po każdej mszy świętej w niedzielę 25 lipca. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów jak każdego roku przeznaczone zostaną na potrzeby misji katolickich w świecie.

4. W celu umożliwienia Parafianom przyjeżdżanie do kościoła rowerami, zadbaliśmy o możliwość ich bezpiecznego przechowywania przez czas trwania mszy świętych, nabożeństw czy adoracji. Wzdłuż muru stanowiącego granice działki po lewej stronie kościoła zamontowane zostały pochwyty z rur umożliwiające pewne zamocowanie roweru przy pomocy np. własnej zapinki antykradzieżowej. Prosimy o nie przypinanie rowerów do ogrodzenia zewnętrznego ani do pochwytów drzwi kościoła dolnego czy poręczy schodowych z uwagi na powstające na ich powierzchniach zadrapania i odpryski farby.

WCZEŚNIEJSZE OGŁOSZENIA ZOBACZYSZ W ARCHIWUM