DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

▲ UKRYJ PODGLĄD SZYBKICH INFORMACJI ▲

MSZE ŚWIĘTE

 W NIEDZIELE: 

 

7:30

 

9:30

 

11:00

(z udziałem dzieci)

 

12:30

 

18:00

(z udziałem młodzieży)

 

20:00

(z udziałem studentów)

 W SOBOTY: 

 

7:00

 

8:00

 

18:00

 W DZIEŃ POWSZEDNI: 

 

7:00

 

7:30

 

18:00

ZOBACZ TAKŻE

GRAFIKI CELEBRANSÓW I SPOWIEDNIKÓW

SPOWIEDŹ

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA SPRAWOWANY
JEST PODCZAS KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ.

ZOBACZ TAKŻE

GRAFIKI CELEBRANSÓW

I SPOWIEDNIKÓW

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA
ZWYKŁA


16 VI 2024


ROK B

X NIEDZIELA
ZWYKŁA


9 VI 2024


ROK B

IX NIEDZIELA
ZWYKŁA

 

2 VI 2024

 

ROK B

ZOBACZ TAKŻE INNE STARSZE OGŁOSZENIA W ARCHIWUM OGŁOSZEŃ

TELEFON

KANCELARIA

CZYNNY W GODZINACH PRACY

 

+48 22 842 09 36

POCZTA ELEKTRONICZNA

 

kontakt@parafia-sadyba.pl

TELEFON

ALARMOWY

CZYNNY CAŁODOBOWO

 

 +48 730 002 998 

KANCELARIA PARAFIALNA

KANCELARIA PARAFIALNA OTWARTA JEST W:

 

PONIEDZIAŁKI 9:30 - 11:00 / 18:30 - 20:00
ŚRODA - PIĄTEK 9:30 - 11:00 / 16:00 - 17:30

ZOBACZ TAKŻE GRAFIK DYŻURÓW W KANCELARII PARAFIALNEJ

KAPLICA ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

KAPLICA ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO
SAKRAMENTU OTWARTA JEST 
W:

 

PONIEDZIAŁKI 8:00 - 20:00
WTORKI, ŚRODY, PIĄTKI 8:00 - 17:30
CZWARTKI 8:00 - 21:00*
SOBOTY 8:30 - 17:30
NIEDZIELE

13:30 - 17:30

 

*

W czwartki w godzinach 19:00 - 20:00 Najświętszy Sakrament adorują członkowie z międzynarodowego ruchu katolickiego „Jesus Youth”, natomiast w godzinach 20:00 - 21:00 Diakonia Adoracyjna.

INTENCJE MSZALNE

TA FUNKCJONALNOŚĆ

NIE JEST JESZCZE DOSTĘPNA

 

PRACE TRWAJĄ

JEŚLI MOŻESZ WESPRZYJ JE SWOJĄ MODLITWĄ

 

 


Intencje można zamówić w godzinach pracy kancelarii parafialnej albo w zakrystii po mszach świętych.

MSZE ŚWIĘTE

SPOWIEDŹ

OGŁOSZENIA

KANCELARIA

ADORACJA

INTENCJE

▲ UKRYJ PODGLĄD SZYBKICH INFORMACJI ▲

Księża posługujący w parafii

KSIĄDZ RAFAŁ SIKORSKI - [PROBOSZCZ]

KSIĄDZ KANONIK WOJCIECH POKRZYWNICKI - [WIKARIUSZ]

KSIĄDZ WOJCIECH KASPRZYK - [WIKARIUSZ]

KSIĄDZ PRZEMYSŁAW WINNIAK - [WIKARIUSZ]

KSIĄDZ PRAŁAT STANISŁAW PYZEL - [REZYDENT]

Urodził się 21 marca 1937 roku w Powsinie. Święcenia przyjął 25.05.1963 z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego. W 1971 roku został pracownikiem Kurii Metropolitalnej w Warszawie, pełniąc funkcję notariusza Wydziału Nauki Katolickiej. Od 26 maja 1980 do 30 czerwca 2007 roku był proboszczem. Ksiądz prałat Stanisław Pyzel wybudował kościół i dom parafialny. Potrafił połączyć różne obowiązki, wykazać się jako budowniczy i duszpasterz w parafii, jednocześnie wypełniając funkcję w Archidiecezji.

W 1979 roku otrzymał tytuł kanonika. W 1993 roku odznaczenie papieskie: kapelana honorowego Jego Świątobliwości. W 1999 roku został członkiem kapituły Świętej Opatrzności Bożej przy kolegiacie św. Anny w Wilanowie. Z tej racji przysługuje mu tytuł prałata.

Siostry Szkolne de Notre Dame

Siostry Szkolne de Notre Dame, zamieszkują na terenie parafii Świętego Tadeusza Apostoła w Warszawie od kwietnia 1987 roku. Ksiądz Prymas Kardynał Józef Glemp wydał dekret erekcyjny domu zakonnego dnia 2 kwietnia 1987 roku, a dekretem z dnia 23 czerwca 1987 roku zezwolił na urządzenie w domu jw. kaplicy z prawem przechowywania Najświętszego Sakramentu. W kronice domu czytamy: „Ksiądz Kardynał udzielił swojego arcypasterskiego błogosławieństwa siostrom, które będą mieszkały w tym domu, które będą zdobywały wiedzę i będą służyły Bogu, Kościołowi i Archidiecezji Warszawskiej”.

Na przestrzeni ostatnich lat siostry służą w parafii i poprzez swoją służbę oddają chwałę Bogu – katechizując, prowadząc grupy dziecięce, służąc w zakrystii i kancelarii.

W Konstytucji Sióstr Szkolnych de Notre Dame Jesteście Posłane nr 4 jest napisane:

„Nasze posłannictwo – głoszenie Radosnej Nowiny – wypełniamy jako Siostry Szkolne de Notre Dame; całe nasze życie oddajemy służbie tej jedności, dla której Chrystus przyszedł na ziemię. Podobnie jak Chrystus, który został posłany, aby objawić światu miłość Ojca, tak i my jesteśmy posłane, aby przez nasze życie, przez dzielenie się darem miłości, wiary i nadziei, ukazywać światu Chrystusa”.

Aktualnie wspólnotę zakonną tworzą siostry:
siostra Maria Fidelisa – wykonuje pracę kancelistki w parafii św. Tadeusza Apostoła. Pośród wielu obowiązków, siostra daje też świadectwo wielkiej wiary w Boga i dobrym słowem obdarza przychodzących do kancelarii.

siostra Maria Mirosława – służy naszej wspólnocie zakonnej, wykonując różne prace, a najcenniejszym darem siostry jest modlitwa i uśmiech.

siostra Maria Wanda – pracuje jako nauczyciel religii w Szkole Podstawowej nr 115 im. Wandy Turowskiej. Służy swoimi talentami również w naszej parafii – prowadzi scholę ucząc dzieci śpiewu, przygotowuje przedstawienia z dziećmi, a także nabożeństwa i liturgię Mszy świętej.

siostra Maria Jonasza – w parafii służy jako zakrystianka. Siostra troszczy się o Dom Pana Boga. Ogromną pasją siostry są pięknie układane bukiety, które zdobią ołtarz. Siostry kompozycje kwiatowe chwalą Boga.

siostra Maria Klara – we wspólnocie pełni służbę przełożonej domu. Siostra pracuje jako nauczyciel religii w Szkole Podstawowej nr 115 im. Wandy Turowskiej. W parafii przygotowuje z dziećmi liturgię Mszy świętej, nabożeństwa i różne inne ważne wydarzenia.

SSND  -  ul. Goraszewska 20; 02-910 Warszawa; tel. 22 642 86 81; warszawa@ssnd.pl; www.ssnd.pl

Siostry Świętego Pawła

Siostry Świętego Pawła mieszkają w domu przy ul. Zdrojowej 38 od listopada 2010. Obecnie wspólnotę tworzy pięć sióstr: s. Mirosława, s. Ewas. Agnieszkas. Sylwia oraz misjonarka z Madagaskaru – s. Sylviane.

Specjalnym posłaniem Zgromadzenia Sióstr Świętego Pawła jest rozpowszechnianie orędzia zbawienia przez wszelkie środki, jakich dostarcza idąca z postępem czasu technika.

Święty Paweł – Apostoł Narodów, jest patronem i duchowym założycielem Zgromadzenia Sióstr Świętego Pawła, zwanych paulistkami. Ich imię świadczy o duchowej więzi ze św. Pawłem Apostołem, które wyraża się w ich życiu, duchowości i misji.

Zgromadzenie sióstr paulistek powstało we Włoszech w 1915 roku jako część, formującej się wówczas, z inspiracji błogosławionego Jakuba Alberionego, Rodziny Świętego Pawła. Założył on najpierw zgromadzenie męskie – paulistów, a rok później żeńskie – paulistki. Oba powstały dla apostolstwa dobrego druku, jak wówczas mówiono. Później zakładał dalsze zgromadzenia i instytuty Rodziny, które zajmować się miały najprzeróżniejszymi formami apostolstwa i współpracować w dziele ewangelizacji przez media.

Życie wspólnotowe ułatwia wsłuchiwanie się zarówno w słowo Boże, którym siostry mogą się wzajemnie dzielić, jak i w dzisiejsze czasy.

Działalność paulistek powinna być bowiem dostosowana do czasów i warunków, w jakich żyją one same i otaczający je ludzie. Ich misja ma być odpowiedzią na wolę Bożą i potrzeby ludzi. Ma być zawsze żywa i aktualna, zmieniać się wraz ze zmianami zachodzącymi w świecie.

Siostry paulistki są zgromadzeniem międzynarodowym i kierują się uniwersalizmem Apostoła Pawła. W każdym kraju starają się dostosować do panujących tam zwyczajów i miejscowej kultury, co wyraża się m.in. w stroju. I tak, podczas gdy w Indiach zobaczyć je można w kremowym sari, w Afryce – w owiniętej wokół bioder bawełnianej kolorowej spódnicy, to w Europie chodzą w prostej granatowej lub szaroniebieskiej spódnicy, bluzce i kamizelce, a w Korei w pełnym zakonnym habicie szarym lub ciemnoniebieskim.

Na wzór świętego Pawła, którego misja wiązała się z ciągłymi podróżami, także paulistki nie prowadzą spokojnego życia. Od momentu powstania, wbrew panującej wówczas – na początku XX wieku – oficjalnej wizji życia zakonnego i tradycyjnej roli kobiety, przemierzały piechotą, samochodem lub na rowerach ulice wielkich miast i małych miejscowości, zanosząc ludziom do domów Biblię, chrześcijańskie książki i czasopisma. Zawsze w drodze – niestrudzone listonoszki Jezusa. Spędzały całe dnie przy maszynach drukarskich oraz na składzie, łamaniu i zszywaniu książek, przerzucaniu ciężkich paczek w magazynach. Dziś techniczny rozwój środków komunikowania wytycza im inne trasy, toteż sióstr nie brakuje w radiu, w telewizji i w internecie.

W Polsce zgromadzenie dobrego druku nie miało łatwych początków. Pierwsze Siostry Świętego Pawła przybyły tu z polecenia błogosławionego Jakuba Alberionego w roku 1935. Mieszkały w Częstochowie i zajmowały się dystrybucją Biblii oraz chrześcijańskiej literatury. Działalność tę przerwała wojna i uniemożliwiły późniejsze czasy komunizmu. Do Polski paulistki powróciły ponownie w roku 1986, aby zacząć wszystko od początku. Wspólnota paulistek mieszkająca i pracująca w Warszawie, prowadzi wydawnictwo PAULISTKI i księgarnię.

Osoby, które chciałyby się więcej dowiedzieć o wspólnocie, charyzmacie, skorzystać z duchowości paulińskiej, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.paulistki.pl i księgarni przy ul.Kredytowej - w której można nie tylko kupić interesujące książki, ale i porozmawiać z siostrami.

Wspólnota sióstr paulistek  -  ul. Zdrojowa 38; 02-927 Warszawa; paulistki@paulistki.pl; wspolnota@paulistki.pl; www.paulistki.pl

O WSPÓŁZAŁOŻYCIELCE S. TEKLI MERLO

O ZAŁOŻYCIELU ZGROMADZENIA BŁ. JAKUBIE ALBERIONYM

O ŚWIĘTYM PAWLE APOSTOLE

Film pt. "Artystka" przygotowany na 100-lecie Zgromadzenia Sióstr Świętego Pawła
(nagrodzony na XXXI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów - Niepokalanów 2016)

Paulistki Księgarnia
ul. Kredytowa 8
00-062 Warszawa
tel. 22 828 75 21
ksiegarnia@paulistki.pl
www.ksiegarnia.paulistki.pl

pon. - pt. 10:00-18:00; sob. 10:00-14:00

© Copyright 2024 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16