DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

Parafialny chór „Laudemus Cantum” - dyrygent Agnieszka Drążczyk

Chór „Laudemus cantum” istnieje już 11 lat. Powstał w 2009 roku z inicjatywy Agnieszki Drążczyk* aktualnej dyrygentki, która po siedmiu latach znów ma przyjemność pracować z chórem. Głównym celem naszego zespołu jest uświetnianie Mszy Świętych co niedzielę o godz. 9:30 oraz podczas świąt i uroczystości w naszej parafii. W repertuarze są niezwykle melodyjne i chwytające za serce tzw. „śpiewy dominikańskie” oraz utwory z muzyki klasycznej, szczególnie muzyki epoki renesansu i baroku. Chór obecnie liczy 8 członków i bardzo potrzebuje wparcia nowych osób. Ważną rolę odgrywa emisja głosu, gdzie poprzez odpowiednie ćwiczenia chórzyści doskonalą swoje umiejętności wokalne. Członkowie zespołu biorą również udział w różnych warsztatach liturgicznych, gdzie zdobywają nowe doświadczenia wokalne i artystyczne. Naszą pasją jest śpiew, poprzez który dziękujemy Bogu za talent i pragniemy się tym talentem dzielić. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w parafialne życie poprzez śpiew w chórze.

 

Zapraszamy zarówno parafian, jak i sympatyków naszej parafii.

 

Aby śpiewać z nami nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego, nie jest konieczna znajomość nut, ale odrobina talentu i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew.

 

Wiele osób ma obawy, czy śpiewa wystarczająco dobrze i czysto, by móc śpiewać w chórze. Zapraszamy na spotkanie, na którym nasza dyrygent rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

Czekamy wszystkich, panie i panów, niezależnie od wieku! Soprany, alty, tenory i basy czekają na wzmocnienie.

 

Gwarantujemy miłą atmosferę w gronie serdecznych ludzi i niecodzienne muzyczne doznania. Próby odbywają się w środy od godz. 18:45 w salce z fortepianem.

 

Czekamy na Ciebie!

 

„Ludzie nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo Aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z Wami zrobić”.

(Święty Augustyn)

 

*Agnieszka Drążczyk - absolwentka muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz dyrygentury chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Bogdana Goli. Obydwa kierunki ukończyła z wyróżnieniem. W 2007 roku była laureatką I miejsca na Konkursie Dyrygenckim Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W tym samym roku otrzymała Stypendium Miasta Warszawy im. Jana Pawła II za wybitną działalność artystyczną. W 2009 roku założyła chór parafialny "Laudemus Cantum" przy naszej parafii.

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16