© Copyright 2021 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16

Legion Maryi jest stowarzyszeniem katolickim, ludzi świeckich, którzy pod przewodnictwem Maryi Niepokalanej poprzez modlitwę i pracę apostolską oraz różne formy pomocy na rzecz parafii włączają się aktywnie w życie wspólnoty Kościoła.

 

Grupa Legionu Maryi w naszej parafii Prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych istnieje od listopada 2008 r. i składa się z grupy Członków Aktywnych i Członków Pomocniczych.

 

Naszym Opiekunem Duchowym jest ks. Tomasz Mazurkiewicz.

 

Członkowie Pomocniczy wspierają Legion swoją modlitwą a ich służba polega na codziennym odmawianiu modlitw legionowych, ale także chętnie angażują się w prace Legionu Maryi prowadzone w parafii.

 

Członkowie Pomocniczy mają swoje spotkania jeden raz w miesiącu w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 9.00 w sali św. Tadeusza. Członkami Pomocniczymi jest 16 Sióstr.

 

Zebrania Członków Aktywnych odbywają się co tydzień, we wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 w sali św. Tadeusza Apostoła. Członkami Aktywnymi Prezydium jest obecnie 6 Sióstr.

 

W ramach działalności apostolskiej Członkowie Aktywni odwiedzają podopiecznych (osoby starsze i samotne), pomagają w przygotowaniu posiłków dla bezdomnych u Ojców Kapucynów na Miodowej oraz włączają się w prace na rzecz parafii w ramach zadań wskazanych przez naszego Opiekuna Duchowego i Księdza Proboszcza, np. rozprowadzania prasy, opłatków, kwestę do puszek a także udział w Liturgii Mszy Św. oraz udział uroczystościach na terenie parafii.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro bliźniego i mają chęć zaangażowania w życie parafii oraz które chciałaby poznać bliżej Legion Maryi na spotkanie w każdy wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 w sali Św. Tadeusza

Legion Maryi

tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo
św. Tadeusz Apostoł

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.