SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA W NIEDZIELE SPRAWOWANY
JEST PODCZAS KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ. W TYGODNIU PODCZAS PORANNYCH MSZY ŚWIĘTYCH ORAZ 10 MINUT PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ O GODZINIE 18:00.

XVI NIEDZIELA

21 VII 2024

XV NIEDZIELA

14 VII 2024

XIV NIEDZIELA

7 VII 2024

PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ I PIĄTEK W GODZINACH
8:30 - 9:30 ORAZ 17:00 - 17:45
(WE WTORKI I CZWARTKI KANCELARIA NIECZYNNA)

PODCZAS WAKACJI (Z WYJĄTKIEM PIERWSZEGO CZWARTKU  SIERPNIA) KAPLICA ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU BĘDZIE OTWARTA W TYGODNIU DO GODZINY 17:30.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

2.06.2024

1. Rozpoczęliśmy czerwiec, miesiąc szczególnie poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele, odprawiane są codziennie o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj obchodzimy XVII Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiega pod hasłem: „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. O godzinie 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta msza święta z udziałem Episkopatu Polski. Przypominamy, że w tym dniu w całej Polsce po mszach świętych przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Dziękujemy za każdy dar serca.

3. W poniedziałek, 3 czerwca w naszym kościele odbędzie się uroczysta msza święta o godzinie 11:00, podczas której ksiądz Wojciech wraz ze swoimi kolegami kursowymi będzie świętował 40. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Mszy świętej będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz. Serdecznie Was zapraszamy na tę Eucharystię, w której będziemy dziękować Bogu za życie i posługę kapłańską księdza Wojciecha.

4. We wtorek, 4 czerwca o godzinie 18:30 w salce świętego Tadeusza odbędzie się spotkanie wspólnoty biblijnej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego.

5. W czwartek (6 czerwca) podczas mszy świętej o godzinie 18:00, młodzież z naszej parafii otrzyma z rąk księdza biskupa Michała Janochy sakrament bierzmowania. Egzamin dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek (4 czerwca) o godzinie 16:15, natomiast obowiązkowa próba przed bierzmowaniem, w środę (5 czerwca) po mszy świętej wieczornej (około godziny 18:40).

6. W piątek, 7 czerwca zapraszamy na spotkanie z Dorotą Lenczewską bratową Alicji Lenczewskiej, polskiej mistyczki, nauczycielki, autorki duchowych dzienników: „Świadectwo” oraz „Słowo pouczenia”, w których zapisała słowa, jakie - za jej pośrednictwem - Pan Jezus kieruje do każdego z nas. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele o godzinie 18:45.

7. Również w piątek, odbędą się uroczystości związane z 40-leciem zwycięskiej obrony Krzyża w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem w powiecie garwolińskim. Program obchodów obejmuje: spotkanie młodzieży, Eucharystię, spotkanie absolwentów oraz wieczorne widowisko muzyczne skomponowane specjalnie na tę okazję. Szczegółowe informacje znajdują się na na naszej stronie internetowej i na plakacie w gablocie.

8. W dniach 7-9 czerwca odbędzie się na naszej Sadybie festiwal Otwarte Ogrody. Zachęcamy do zapoznanie się z programem i wyboru wartościowych wydarzeń.

9. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Akademia Ocalenia pod tytułem „Między OBRAZEM a obrazą Boga”, które poprowadzi Rafał Porzeziński, ceniony dziennikarz i trener terapii uzależnień. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele o godzinie 19:00. Pan Rafał będzie z nami prawie całą niedzielę. Po mszach świętych będzie można z nim chwilę porozmawiać i zapoznać się z jego publikacjami.

10. W sobotę, 15 czerwca na stadionie Znicza w Pruszkowie odbędzie się XXVII Parafiada Archidiecezji Warszawskiej. Jest to rodzinne spotkanie z zawodami sportowymi i warsztatami dla rodziców. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału, a zwłaszcza uczniów ze szkół podstawowych. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej i plakatach. Zapisy na parafiadę u księdza Przemka.

11. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.

PARAFIALNE WYJAZDY

13. Dziś już ostatni dzień zapisów na rodzinną pielgrzymkę do Gietrzwałdu, która odbędzie się w sobotę, 8 czerwca. Wyjazd o godzinie 7:00 spod kościoła powrót około godziny 19:00. Koszt przy pełnym obłożeniu autokaru około 75 złotych. Zostało ostatnie 10 miejsc. Zapisy do 2 czerwca przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej oraz w zakrystii lub kancelarii.

14. W dniach 21-25 sierpnia (środa - niedziela) zapraszamy na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje u księdza Wojtka i na stronie internetowej.

15. Ksiądz Przemek zaprasza młodzież akademicką na Tatrzański Obóz Studencki, który odbędzie się w dniach 25.08-1.09. Szczegóły na plakatach i u księdza Przemka.

16. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.