© Copyright 2022 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

ROK C

6.01.2022

1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana także świętem „Trzech Króli”. Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej mszy świętej odbywa się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, które można nabyć pod chórem. Ofiary składane w tym dniu, jak każdego roku, przeznaczone są na rozwój misji katolickich w świecie.

2. Dzisiaj przypada pierwszy czwartek miesiąca a jutro pierwszy piątek miesiąca. Msze święte w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele o godzinie 7:00, 7:30, 8:00 oraz 17:00 z udziałem dzieci i o 18:00. Spowiedź święta rano od 7:00 i wieczorem od 16:45.

3. W niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Na każdej mszy świętej odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, a ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na nasz fundusz remontowy.

4. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Nie znaczy to, że parafianie nie mogą liczyć na błogosławieństwo Boże. Chcemy w bieżącym roku umożliwić uczestniczenie we mszy świętej w dni powszednie o godzinie 8:00 lub 18:00. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i bloków w wyznaczone dni określone w planie kolędy. Tegoroczna kolęda rozpocznie się od wtorku 11 stycznia i potrwa do czwartku 27 stycznia. Plan kolędy w tym tygodniu jest następujący:

• Wtorek 11.01: Augustówka 4 oraz numery nieparzyste 11 do 25b, Santocka, Kostrzyńska, Sławkowska, Statkowskiego, Sypniewska, Wróblewskiego, Św. Bonifacego (domki - od ul. Powsińskiej do Gołkowskiej), Cieplicka, Czyżewska, Domowa, Godebskiego, Goraszewska, Jedlińska, Jeziorna, Jodłowa, Juraty.
  • Środa 12.01: Bernardyńska 1, 1a, 2, 3, 4, 4a, 5.
  • Czwartek 13.01: Bernardyńska 6, 7, 9, 10.
  • Piątek 14.01: Św. Bonifacego 71, 73, 74, 75, 76, 77, 78.

Plan całej kolędy można znaleźć w kruchcie kościoła, na tablicach ogłoszeń oraz na
    stronie internetowej parafii. Kto mógłby pomóc w powiadamianiu o terminach kolędy prosimy, aby zaraz po mszy świętej zgłosił się do zakrystii.

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

CZEŚĆ

I CHWAŁA