XXVIII NIEDZIELA

29 IX 2024

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

6.10.2024

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o godzinie 17:30. We wtorki na różaniec szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

2. Dziś w kościele po mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się pierwsze (krótkie) spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

3. Po wakacjach w naszej parafii wznawia działanie Akademia Ocalenia. Najbliższe spotkanie pt. „Zobaczyć siebie” odbędzie się w środę, 9 października o godzinie 18:45 w dolnym kościele. Spotkanie poprowadzi Rafał Porzeziński, ceniony dziennikarz i trener terapii uzależnień.

4. W niedzielę, 13 października przypada XXIV Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Tego dnia odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

5. W środę, 16 października rozpoczynamy cykl spotkań filmowych z serialem The Chosen. Wszystkich zainteresowanych wspólnym oglądaniem i przeżywaniem wydarzeń z życia i działalności Jezusa, zapraszamy do dolnego kościoła na godzinę 19:00. Po każdym seansie będziemy w grupach dzielić się przemyśleniami i przywoływać sceny z Ewangelii. Będzie też czas na poczęstunek i herbatę, zachęcamy do zabrania przekąsek na wspólny stół. Seanse będą odbywać się w środy co dwa tygodnie. Serdecznie zapraszamy.

6. Pragniemy rozpocząć w parafii dzieło modlitwy różańcowej rodziców za dzieci. Aby powstała jedna róża potrzeba 20 osób, które każdego dnia będą modlić się jedną dziesiątką różańca. Zaproszenie szczególnie kierujemy do rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i tych którzy będą obchodzić jej rocznicę. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę dostępną z tyłu kościoła, w zakrystii lub kancelarii.

7. Informujemy, że w tym roku szkolnym rozpoczynamy w parafii przygotowanie do przyjęcia wczesnej Pierwszej Komunii Świętej. Jego charakter będzie się diametralnie różnił od tego klasycznego, przewidzianego dla uczniów klas trzecich, a podstawą będzie przygotowanie w rodzinach i kameralne przeżycie uroczystości. Rodzice zainteresowani taką formą proszeni są o kontakt z księdzem Wojtkiem, który udzieli szczegółowych informacji. Dziś mija termin zgłoszeń.

8. W naszej parafii powstała wspólnota akademicka. Studentów chcących sprawdzić co tam się wyprawia zapraszamy na spotkania do salki w domu parafialnym w środy o godzinie 18:00 i w niedziele o godzinie 19:00.

9. Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić zarówno swoją wiarę, jak i wiedzę religijną zapraszamy na cykl katechez dla dorosłych, który będzie się odbywał w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godzinie 20:00 w dolnym kościele.

10. Zakończyliśmy zapisy na pielgrzymkę do sanktuariów znajdujących się na szlaku Warszawskiej Pielgrzymki Akademickiej. Wyjazd w sobotę (12 października) o godzinie 7:30 z parkingu przy ulicy świętego Bonifacego (obok cmentarza). Uczestników prosimy o wpłatę 75 zł w zakrystii po mszach świętych.

11. Taca w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na fundusz remontowy naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary. Trwają prace wykończeniowe naszej kawiarenki. Ufamy, że jeszcze w tym roku będziemy się mogli cieszyć w naszej parafii nowym miejscem spotkań.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

13. Na koniec informujemy, że nasza parafia doczekała się profili w mediach społecznościowych. Zachęcamy wszystkich do obserwowania nas na Facebooku i Instagramie. Adresy można znaleźć na naszej stronie internetowej bądź zeskanować kod QR, który bezpośrednio przeniesie na odpowiednie strony.

14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.