DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A

10.09.2023


 

 1. Dzisiaj w Markowej na Podkarpaciu zgodnie z decyzją papieża Franciszka, odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 r. przez Niemców za ratowanie Żydów. Jest to pierwszy w historii przypadek, kiedy beatyfikacji dostąpi cała rodzina. „Wpatrując się w przykład życia małżeńskiego Józefa i Wiktorii warto postrzegać nasze domy jako miejsca, w których miłość Boża jest widzialna i osobista, gdzie przyjmuje postać konkretnych uczynków, a Chrystus jest obecny w codziennych cierpieniach, zmaganiach i radościach. Umacnia i ożywia miłość, królując swoją radością i pokojem”.
   
 2. Modlitwa za zmarłych połączona z czytaniem wypominek w każdą niedzielę o godzinie 9:00 i 12:00.
   
 3. We wtorek, 12 września po wieczornej mszy świętej w salce świętego Tadeusza odbędzie się spotkanie wspólnoty biblijnej.
   
 4. We wrześniu różaniec w intencji pokoju na Ukrainie odmawiamy codziennie o godzinie 17:30 w kościele.
   
 5. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat na zajęcia „Kredkami do Nieba”. Są to zajęcia plastyczne inspirowane niedzielną Ewangelią. Będą odbywały się co czwartek o godzinie 17:30 w salce parafialnej. Pierwsze zajęcia odbędą się 5 października. Szczegółowe informacje oraz zapisy na naszej stronie internetowej.
   
 6. Równie serdecznie zapraszamy dzieci do parafialnej scholki, którą w tym roku pokieruje p. Daniel Dziewit. Próby będą odbywały się w każdą niedzielę o godz.10:00 w salce parafialnej.
   
 7. Pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty młodzieżowej odbędzie się w niedzielę, 17 września o godzinie19:00 w salce świętego Tadeusza. Zapraszamy na spotkanie nowe osoby, szczególnie tegorocznych bierzmantów.
   
 8. Rodziców dzieci z klas trzecich szkół podstawowych, pragnących by ich dzieci przygotowały się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek 21 września, o godzinie 19:00.
   
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16