DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

14.08.2022


 

 1. Przypominamy, że porządek mszy świętych w czasie wakacji jest następujący: niedziela - bez zmian, natomiast w dni powszednie nie ma mszy świętych o godzinie 7:30 i 17:30.
   
 2. Spowiedź w czasie wakacji odbywa się w dni powszednie 15 minut przed rozpoczęciem mszy świętych, a w niedziele podczas każdej mszy świętej.
   
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest od wtorku do piątku w godzinach 8:30-9:00 oraz 17:00-17:45.
   
 4. W dniu dzisiejszym (niedziela 14 kwietnia) o godz. 19:00 w „Panteonie Bohaterów”- Sanktuarium Narodowym w Ossowie zostanie odsłonięty pomnik śp. księdza Andrzeja Kwaśnika, kapelana Federacji Rodzin Katyńskich, warszawskiej Policji i byłego proboszcza naszej parafii. Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia znajdują się na naszej stronie internetowej.
   
 5. W poniedziałek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tradycji ludowej Matka Boża, w tym dniu czczona jest jako patronka ziół, kwiatów, owoców i zbóż. I stąd właśnie zwana jest Matką Boską Zielną. W naszym kościele msze święte według porządku niedzielnego. Prosimy o indywidualne przygotowanie bukietów. Podtrzymajmy tą starą i piękną polską tradycję. Z ciekawostek - wiązanki ziół i owoców w różnych regionach naszego kraju miały różne nazwy: ograbka, równianka, rózga, kępka, ruchla czy prozank.
   
 6. Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie odmawiamy każdego dnia w naszym kościele o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
 7. „Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje”. Tym popularnym powiedzeniem zachęcamy do wspólnego śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w każdą sobotę o godzinie 6:30.
   
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 9. Serdecznie dziękujemy za ofiary, zarówno składane na tacę, jak i te wpłacane na parafialne konto.
   
 10. Wszystkim udającym się na wakacyjne urlopy życzymy bezpiecznych podróży, dobrej pogody i odpoczynku.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16