DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

31.07.2022


 

 1. Przypominamy, że porządek mszy świętych w czasie wakacji jest następujący: niedziela - bez zmian, natomiast w dni powszednie nie ma mszy świętych o godzinie 7:30 i 17:30.
   
 2. Spowiedź w czasie wakacji odbywa się w dni powszednie 15 minut przed rozpoczęciem mszy świętych, a w niedziele podczas każdej mszy świętej.
   
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest od wtorku do piątku w godzinach 8:30-9:00 oraz 17:00-17:45. W sprawach pilnych zapraszamy w poniedziałki po mszy świętej porannej o godzinie 8:30.
   
 4. Miesiąc sierpień obfituje w liczne pielgrzymki i kult Najświętszej Maryi Panny, a także jest to miesiąc wielu ważnych rocznic w historii naszego narodu. Dlatego Kościół jak dobra Matka, zwraca się z prośbą do każdego z nas, abyśmy podjęli w tym ważnym miesiącu abstynencję i ofiarowali ten dar, aby ratować nasz naród i przyjść z pomocą wszystkim cierpiącym z powodu alkoholizmu. Można to uczynić wpisując się do parafialnej „księgi abstynencji” wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła.
   
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę msza święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 8:00. Ponadto w sobotę 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.
   
 6. Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie odmawiamy każdego dnia w naszym kościele o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
 7. „Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje”. Tym popularnym powiedzeniem zachęcamy do wspólnego śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w każdą sobotę o godzinie 6:30. Ponadto wszystkich „Śpiochów” informujemy, że naukowcy z krainy kangurów wykazali, że wstawanie o 6:00 rano zmniejsza ryzyko depresji aż o 25 procent.
   
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 9. Za dziś złożone ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”. W przyszłą niedzielę 7 sierpnia, ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na fundusz remontowy naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
   
 10. Wszystkim udającym się na wakacyjne urlopy życzymy bezpiecznych podróży, dobrej pogody i odpoczynku.
   
 11. Pierwszy sierpnia 1944 to data znana każdemu mieszkańcowi Warszawy. Tego dnia o godzinie 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie. Było to jedno z najważniejszych, a zarazem najbardziej dramatycznych wydarzeń zapisanych na kartach historii naszego miasta. Jutro przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas każdej mszy świętej modlić się będziemy za tych, którzy walczyli w powstaniu i którzy odeszli na wieczną służbę do Pana, składając swoje życie na ołtarzu Ojczyzny. Warszawskie dzieci pamiętają po jakim bruku chodzą!

  Zgodnie z wieloletnią tradycją, we wszystkich świątyniach naszej archidiecezji w poniedziałek, 1 sierpnia, o godzinie 17:00, w godzinie „W” zabrzmią dzwony. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom stolicy. Apelujemy i prosimy, aby o godzinie 17:00 zatrzymać się na minutę zadumy i modlitwy.

  Ponadto zachęcamy do uczczenia pamięci bohaterów modlitwą oraz uczestnictwem w wielu inicjatywach organizowanych w tych dniach.
  Informator ogólny oraz wykaz miejsc upamiętniających Powstańców Warszawskich na Sadybie, dostępny jest na parafialnej stronie internetowej do której odwiedzenia zachęcamy.

  Spośród wielu inicjatyw, na szczególną uwagę zasługuję koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”, wracający na plac Piłsudskiego po blisko dwóch latach nieobecności. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego znów będziemy mogli razem zaśpiewać piosenki powstańcze w centrum stolicy, o którą 78 lat temu walczyli Powstańcy. W ramach tej muzycznej inicjatywy serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej integracji na placu Piłsudskiego. Pierwszego sierpnia po mszy świętej o godzinie 18:00 wspólnie wyruszymy spod naszego parafialnego kościoła na Goraszewskiej, by komunikacją miejską dotrzeć przed godziną 20:30 na plac marszałka Józefa Piłsudskiego. Osobom, które wolałyby jednak przybyć na miejsce „na własną rękę”, na stronie internetowej zostanie udostępniona nasza lokalizacja na mapach Google, tak by łatwiej można było odnaleźć nas w tłumie. Na stronie znajdują się także śpiewniki do pobrania. Serdecznie wszystkich zapraszamy i do zobaczenia jutro!

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16