DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

Schola Młodych

Jesteśmy wspólnotą Sadybiańskich przyjaciół, która swoim śpiewem wspiera niedzielną mszę świętą o godzinie 20:00. Kochamy muzykę, niektórzy z nas zajmują się nią profesjonalnie, niektórzy bardziej amatorsko, ale w końcu śpiewać każdy może! Wszyscy lubimy muzykować i cieszymy się, że poprzez śpiew i grę na instrumentach możemy się modlić i pomagać w tym innym.

 

Jesteśmy przyjaciółmi o najróżniejszych zajęciach i zainteresowaniach, takich jak informatyka, prawo, języki obce, edukacja, psychologia, medycyna, księgowość czy lotnictwo. Co więc tak naprawdę nas łączy? Odpowiedź jest prosta - wiara: w ludzi, w nas i w Boga. Można nas spotkać na próbie godzinę przed mszą oraz tuż po niej w salce z fortepianem, gdzie nie tylko podejmujemy się różnych aktywności związanych z życiem parafii, ale przede wszystkim jesteśmy tam dla siebie i wspieramy się wzajemnie.

 

Święty Augustyn mawiał, że „kto śpiewa, dwa razy się modli”. Jesteśmy świadomi, jak ważne są muzyka i śpiew w kościele - pozwalają uświetnić liturgię, a przede wszystkim wielbić Boga. Zachęcamy Was, żebyście także brali czynny udział we mszy świętej poprzez śpiew. Może starczy Wam odwagi, żeby robić to nie tylko w ławce?

 

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają” twierdził z kolei Goethe. Więc nie bój się i przyjdź do nas, aby nigdy nie zabrakło chętnych do upiększania liturgii śpiewem!

 

W razie pytań można nas znaleźć na Facebooku: Sadybiańscy przyjaciele.

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16