Jesteśmy wspólnotą Sadybiańskich przyjaciół, która swoim śpiewem wspiera niedzielną mszę świętą o godzinie 20:00. Kochamy muzykę, niektórzy z nas zajmują się nią profesjonalnie, niektórzy bardziej amatorsko, ale w końcu śpiewać każdy może! Wszyscy lubimy muzykować i cieszymy się, że poprzez śpiew i grę na instrumentach możemy się modlić i pomagać w tym innym.

Jesteśmy przyjaciółmi o najróżniejszych zajęciach i zainteresowaniach, takich jak informatyka, prawo, języki obce, edukacja, psychologia, medycyna, księgowość czy lotnictwo. Co więc tak naprawdę nas łączy? Odpowiedź jest prosta - wiara: w ludzi, w nas i w Boga. Można nas spotkać na próbie godzinę przed mszą oraz tuż po niej w salce z fortepianem, gdzie nie tylko podejmujemy się różnych aktywności związanych z życiem parafii, ale przede wszystkim jesteśmy tam dla siebie i wspieramy się wzajemnie.

Święty Augustyn mawiał, że „kto śpiewa, dwa razy się modli”. Jesteśmy świadomi, jak ważne są muzyka i śpiew w kościele - pozwalają uświetnić liturgię, a przede wszystkim wielbić Boga. Zachęcamy Was, żebyście także brali czynny udział we mszy świętej poprzez śpiew. Może starczy Wam odwagi, żeby robić to nie tylko w ławce?

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają” twierdził z kolei Goethe. Więc nie bój się i przyjdź do nas, aby nigdy nie zabrakło chętnych do upiększania liturgii śpiewem!

W razie pytań można nas znaleźć na Facebooku: Sadybiańscy przyjaciele.

Schola Młodych