NIEDZIELA PALMOWA

2.04.2023

1. Przeżywamy dziś pamiątkę uroczystego wyjazdu Chrystusa do Jerozolimy, która zamyka okres Wielkiego Postu i rozpoczyna Wielki Tydzień. Postarajmy się jak najlepiej przeżyć ten czas i przygotować się do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Spowiedź święta w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach 17:30 - 19:00. W Triduum Paschalne nie spowiadamy.

2. W Wielkim Tygodniu na wieczornych mszach świętych w poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na katechezy wprowadzające w tajemnicę Triduum Paschalnego.

3. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00 a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy (kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu). Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy potrwa do północy. Serdecznie zapraszamy do trwania przy uwięzionym Chrystusie w Jego ostatnią noc przed męką.

4. WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu nie sprawuje się mszy świętej. O godzinie 7:00 ciemna jutrznia. O godzinie 18:00 rozpocznie się liturgia Męki Pańskiej, której centrum stanowi Adoracja Krzyża. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ilościowe ograniczenie posiłków (dozwolony jest jeden posiłek do syta i dwa posiłki mniejsze). Post dotyczy wszystkich dorosłych wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Ofiary składane w tym dniu na tacę są tradycyjnie przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie i pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej. Adoracja przy grobie Chrystusa potrwa do północy.

5. WIELKA SOBOTA – w tym dniu Kościół gromadzi się przy grobie Chrystusa rozważając Jego mękę i śmierć. Jest to dzień nadziei i modlitewnego oczekiwania na Zmartwychwstanie. W Wielką Sobotę o godzinie 7:00 ciemna jutrznia. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w godzinach 9:00 - 16:00 w dolnym kościele. Ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Złożone ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.  O godzinie 20:00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej.

6. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Rezurekcja z uroczystą procesją o godzinie 6:00. Kolejne msze święte o godzinie: 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte o godzinie 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00.

7. Spotkanie Żywego Różańca i wspólny różaniec dziś o godzinie 16:30 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Dziś ostatnie już Gorzkie Żale o godzinie 17:00, natomiast w Wielki Piątek o godzinie 15:00, w godzinie śmierci Jezusa odbędzie się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Będzie to początek nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia.

9. Dziś po mszy świętej o godzinie 18:00 kolejne spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

10. W Wielki Poniedziałek kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach 9:30 - 11:00 oraz 19:00 - 20:00. Natomiast w środę w związku z przygotowaniem ciemnicy, kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu będzie zamknięta.

11. W Wielką Środę o godzinie 19:00 ksiądz Wojtek zaprasza uczniów ze szkół ponadpodstawowych na drugie spotkanie tworzącej się wspólnoty młodzieżowej. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.

12. Zwracamy się serdeczną prośbą, aby wychodząc dzisiaj z kościoła, złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Grobu Bożego oraz wystrój kościoła na Święta Wielkanocne. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

13. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz remontowy naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, składane indywidualnie, jak i wpłacane na nasze parafialne konto.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.

15. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia.