DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ROK A

9.04.2023


 

 1. Jutro drugi dzień świąt. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte o godzinie 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. Na mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
   
 2. Trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Od dziś do piątku koronka do Miłosierdzia Bożego bezpośrednio po mszy świętej wieczornej o godzinie 18:00. Zakończenie nowenny w sobotę 15 kwietnia o godzinie 15:00 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 3. W przyszłą niedzielę (16 kwietnia) w naszej parafii będziemy gościć Roberta Kościuszko - męża, ojca i powieściopisarza. Nasz gość swoim świadectwem zachęci rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy zaprosi do Dobrej Przygody. Pan Robert zaprezentuje swoje powieści przygodowe i gry planszowe, które będzie można nabyć wraz z dedykacją autora.
   
 4. Nagrody dla wszystkich uczestniczących w konkursie palmowym będą do odbioru za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w zakrystii.
   
 5. Żeby w parafii nie wiało nudą ogłaszamy nowy konkurs z nagrodami zatytułowany: „Krzyże i kapliczki Sadyby”. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy „od przedszkola do seniora”. Prace konkursowe obejmują dwie kategorie: pierwsza - prace wykonane w dowolnej technice plastycznej o rozmiarach nie mniejszych niż format A4 oraz druga - fotografia artystyczna. Prace wykonane ręcznie prosimy składać do dnia 15 maja z zakrystii, natomiast fotografie zapisane w formacie .jpg prosimy przesyłać na adres: jbk1957@wp.pl W obydwu wersjach prosimy o podanie imienia i nazwiska autora, wieku oraz danych kontaktowych: numeru telefonu albo adresu e-mail.
   
 6. W sobotę, 15 kwietnia o godzinie 12:00 zostanie odprawiona dodatkowa msza święta dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Podczas tej mszy dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Rodziców prosimy o przyniesienie świec, które były zapalane podczas chrztu ich dzieci.
   
 7. W następną niedzielę (16 kwietnia) po mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
   
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego, i świątecznego wystroju kościoła. Wszystkim, którzy pomogli nam w pięknym przeżyciu liturgii tych dni: naszemu chórowi i scholi oraz całej asyście liturgicznej. Dziękujemy także tym, którzy włączyli się w dzieło świątecznej pomocy dla naszych najbardziej potrzebujących parafian i całemu zespołowi Caritas za zorganizowanie tej świątecznej akcji.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16