DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK B

2.05.2021


 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00 (od godziny 20:00 adoracja wspólna zakończona Apelem Jasnogórskim). W piątek msze święte rano o godzinie: 7:00, 7:30 i 8:00 oraz wieczorem o 17:00 z udziałem dzieci i o 18:00. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca, rano od godziny 7:00 oraz popołudniu od godziny 16:45.
   
 2. Trzeciego maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Narodowe Święto Konstytucji 3 maja. Myślą i sercem sięgamy w historię naszego narodu, dziękując Bogu za opiekę nad nami za pośrednictwem Maryi. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego (nie będzie tylko mszy świętej o godzinie 20:00). Na każdej mszy świętej odbędzie się ponowienie aktu zawierzenia Matce Bożej.
   
 3. W świetle rozporządzenia w czasie epidemii może obecnie w naszym kościele uczestniczyć we mszach świętych i nabożeństwach ograniczona liczba osób. W kościele górnym: 26 osób oraz w kościele dolnym: 13 osób. Dlatego na niedzielę prowadzimy zapisy, a numer telefonu podany jest na tablicy ogłoszeń. Od wtorku (4 maja), może uczestniczyć we mszach świętych i nabożeństwach w naszym kościele 40 osób. W kościele górnym: 26 osób oraz w kościele dolnym 14 osób.
   
 4. Dzisiaj można przyjąć komunię świętą w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 10:30 i 19:00.  Aby przyjąć komunię świętą w niedzielę poza mszą świętą, trzeba wcześniej uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej przez telewizję, radio lub internet.
   
 5. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli 40 godzinne nabożeństwo w naszej parafii przypada każdego roku 2-4 maja (w tym roku jest to niedziela, poniedziałek i wtorek. To szczególny czas na pogłębienie kultu Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, a także czas modlitwy w intencji wszystkich parafii naszej archidiecezji.
   
 6. W związku z przedłużającym się zagrożeniem epidemicznym nasza parafia włącza się w akcję Wspólnoty Pomocy. Celem akcji jest zbudowanie trwałej, możliwie gęstej sieci lokalnych wspólnot pomocy opartych na parafiach jako koordynatorach łączących osoby potrzebujące (starsze, izolowane, samotne, ubogie) z tymi osobami i instytucjami, które są gotowe nieść im podstawową pomoc w zakresie wsparcia organizacyjnego, emocjonalnego i duchowego. Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia (np. rozmowy, wyręczenia w zakupach czy wyjściu do apteki) lub chciałby włączyć się w akcję i pomóc innym osobom z naszej parafii, zapraszamy do kontaktu - numer i e-mail kontaktowy oraz wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie informacyjnym przy wejściu do kościoła.
   
 7. W sobotę 8 maja uroczystość świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Jest to również dzień imienin naszego księdza prałata. Zapraszamy na mszę świętą w niedzielę o godzinie 7:30, po której złożymy solenizantowi najlepsze życzenia.
   
 8. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do tych osób, które w tym ciężkim czasie dla nas wszystkich, zatroskani o parafię, wspierają nas, wpłacając na konto parafialne, albo przynosząc ofiarę do zakrystii lub kancelarii. Niech Bóg Wam błogosławi!

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16