DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK B

25.04.2021


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:30 nabożeństwo adoracyjne.
   
 2. W czwartek 29 kwietnia obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
   
 3. W sobotę rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Będą one się odbywać codziennie o godzinie 17:30.
   
 4. Dziś w czwartą niedzielę wielkanocną (Dobrego Pasterza) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego (25 kwietnia - 1 maja). Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby naszego Warszawskiego Seminarium Duchownego.
   
 5. W świetle rozporządzenia w czasie epidemii może obecnie w naszym kościele uczestniczyć we mszach świętych i nabożeństwach ograniczona liczba osób. W kościele górnym: 26 osób oraz w kościele dolnym: 13 osób. Dlatego na niedzielę prowadzimy zapisy, a numer telefonu podany jest na tablicy ogłoszeń. Od przyszłego tygodnia (4 maja), będzie mogło uczestniczyć we mszach świętych i nabożeństwach w naszym kościele 40 osób. W kościele górnym: 26 osób oraz w kościele dolnym 14 osób.
   
 6. Dzisiaj i w niedzielę za tydzień będzie można przyjąć komunię świętą w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 10:30 i 19:00.  Aby przyjąć komunię świętą w niedzielę poza mszą świętą, trzeba wcześniej uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej przez telewizję, radio lub internet.
   
 7. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli 40 godzinne nabożeństwo w naszej parafii przypada każdego roku 2-4 maja (w tym roku jest to niedziela, poniedziałek i wtorek. To szczególny czas na pogłębienie kultu Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, a także czas modlitwy w intencji wszystkich parafii naszej archidiecezji.
   
 8. W związku z przedłużającym się zagrożeniem epidemicznym nasza parafia włącza się w akcję Wspólnoty Pomocy. Celem akcji jest zbudowanie trwałej, możliwie gęstej sieci lokalnych wspólnot pomocy opartych na parafiach jako koordynatorach łączących osoby potrzebujące (starsze, izolowane, samotne, ubogie) z tymi osobami i instytucjami, które są gotowe nieść im podstawową pomoc w zakresie wsparcia organizacyjnego, emocjonalnego i duchowego. Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia (np. rozmowy, wyręczenia w zakupach czy wyjściu do apteki) lub chciałby włączyć się w akcję i pomóc innym osobom z naszej parafii, zapraszamy do kontaktu - numer i e-mail kontaktowy oraz wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie informacyjnym przy wejściu do kościoła.
   
 9. Ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę przeznaczone zostaną na nasz fundusz remontowy, a właściwie na utrzymanie kościoła i domu parafialnego.
   
 10. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do tych osób, które w tym ciężkim czasie dla nas wszystkich, zatroskani o parafię, wspierają nas, wpłacając na konto parafialne, albo przynosząc ofiarę do zakrystii lub kancelarii. Niech Bóg Wam błogosławi!

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16