ROK C

03.11.2019

1. Dzisiaj o godz. 16:30 zebranie Kół Żywego Różańca, a o 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Adoracyjne.

2. Jutro o godz. 19:00 w dolnym kościele, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się obecnie do I Komunii św.

3. Do 8 XI włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Od jutra do piątku włącznie można się udać na cmentarz bezpośrednio pomszy św. o godz. 8:00 razem z kapłanem.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. O godz. 8:00 rano msza św. o powołania kapłańskie. Od godz. 20:00 do 21:00 w kaplicy Adoracja Wspólnotowa, zakończona Apelem Jasnogórskim.

5. W sobotę 9 listopada przypada ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ.

6. Na wypominki całoroczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii do końca listopada.

7. W niedzielę 10 XI modlimy się w intencji śp. ks. kan. Andrzeja Kwaśnika byłego proboszcza naszej parafii z okazji jego urodzin, imienin oraz tragicznej śmierci w katastrofie   smoleńskiej. Msza św. w Jego intencji w poniedziałek o godz. 18:00.

8. W poniedziałek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Z tej racji w Świątyni  Bożej Opatrzności o godz. 9:00, zostanie odprawiona uroczysta msza święta, a o godz. 17:00 odbędzie się okolicznościowy koncert.

9. Miesiąc listopad to szczególny czas modlitwy za zmarłych, a właśnie w listopadzie jest wiele wolnych intencji. Bardzo prosimy, aby zamawiać msze św. za swoich zmarłych oraz za tych, którym wiele zawdzięczamy, a także za wszystkich cierpiących w czyśćcu.

10. Rozpoczynamy nowy cykl przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Kandydatów zapraszamy na spotkanie w niedzielę za dwa tygodnie 17.XI. po Mszy św. o godz. 18:00.

11. Zgodnie z zapowiedzią wyjaśniamy, że logo parafialnej strony internetowej symbolizuje budynek naszego kościoła oraz zabudowę występującą w naszej parafii i nawiązuje do mozaiki znajdującej się w prezbiterium. Składa się ono z dwóch linii łamanych, które przecinając się - tworzą Krzyż.

12. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w centralnej Mszy świętej sprawowanej w dniu Święta naszej parafii 28.10.2019 r. o godz. 17:00, a chciałyby odsłuchać kazanie ks. bpa. Michała Janochy, mogą to uczynić otwierając naszą stronę internetową.

13. Przypominamy o trwającym konkursie z nagrodami na bożonarodzeniową kartkę pocztową, szczegóły konkursu na stronie internetowej naszej parafii.