DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

27.10.2019


 

 1. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17:30, jutro natomiast - wyjątkowo o godzinie 16:30.
   
 2. Jutro (28.10) odbędzie się odpust ku czci patrona naszego kościoła i parafii świętego Tadeusza Apostoła. Msze święte rano o godzinie: 7:00, 8:00 oraz centralna msza święta o godzinie 17.00, którą odprawi ks. biskup Michał Janocha, podczas której udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Na tę uroczystość wszystkich serdecznie zapraszamy.
   
 3. W spieramy duchowo i materialnie Dom Dziecka w Kasisi w Zambii. Obecnie w tym Domu przebywa 250 dzieci. Misja ta działa dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. Maria Czubak nasza parafianka udaje się do Zambii i poprzez Jej posługę możemy włączyć się z naszą pomocą.
   
 4. Z okazji zbliżającego się święta naszej parafii została uruchomiona nowa wersja naszej internetowej strony parafialnej. W jej budowie zastosowano rozwiązania techniczne o istotnie większej, niż poprzednio funkcjonalności - ułatwiające wprowadzanie zmian i uaktualnianie zamieszczanych treści. Mamy nadzieję, że dzieło jednego z naszych młodych i bardzo pracowitych parafian przyczyni się do aktywizacji całej naszej wspólnoty i będzie przynosiło błogosławione owoce. Adres strony nie uległ zmianie: parafia-sadyba.pl lub można wpisać do wyszukiwarki „parafia sadyba". Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nową strukturą strony a przede wszystkim wypełniającymi ją treściami, a także do systematycznego korzystania i śledzenia dalszej jej budowy.
   
 5. Zapewne wszyscy odgadli hasło zeszłotygodniowej zagadki niedzielnej - jakim był tytuł: „rebus parafialny''. Natomiast rysunek powstały z połączenia kwadratów dwiema liniami łamanymi powinien utworzyć piktogram, stanowiący logo naszej nowej internetowej strony parafialnej. Dalszy ciąg niedzielnej rozrywki umysłowej polega na jego odszukaniu, do czego wszystkich zachęcamy. Za tydzień wyjaśnimy symbolikę tego rysunku.
   
 6. Dzisiaj (27.10) odbędzie się w kawiarni przy Skwerku Starszych panów coroczny kiermasz przetworów na rzecz Fundacji JESTEM. Zapraszamy w godzinach 17:00 - 20:00. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży produktów zostaną przekazane na budowę domu dla osób chorych onkologicznie z Fundacji JESTEM. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
   
 7. Ogłaszamy konkurs z nagrodami rzeczowymi, na projekt świątecznej, bożonarodzeniowej kartki pocztowej, dla wszystkich: od przedszkolaków, poprzez młodzież do emerytów; od amatorów po profesjonalistów. Szczegóły konkursu na stronie internetowej naszej parafii.
   
 8. W najbliższy piątek 1 listopada obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, z wyjątkiem mszy świętej o godzinie 11.00 w dolnym kościele.
   
 9. W sobotę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze święte o godzinie: 7:00, 8:00, 17:00 i 18:00. Po mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się procesja za zmarłych z wyczytywaniem wypominek jednorazowych.
   
 10. Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
   
 11. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone zostaną na nasz fundusz remontowy.
   
 12. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16