ROK C

27.10.2019

1. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17:30, jutro (28.10) wyjątkowo o 16:30.

2. Jutro (28.10) odbędzie się odpust ku czci patrona naszego kościoła i parafii św. Tadeusza Apostoła. Msze św. rano o godz. 7:00, 8:00 oraz centralna msza św. o godz.17.00, którą odprawi ks. bp Michał Janocha, podczas której udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Na tę Uroczystość wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. W spieramy duchowo i materialnie Dom Dziecka w Kasisi w Zambii. Obecnie w tym Domu przebywa 250 dzieci. Misja ta działa dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. Maria Czubak nasza parafianka udaje się do Zambii i poprzez Jej posługę możemy włączyć się z naszą pomocą.

4. Z okazji zbliżającego się święta naszej parafii została uruchomiona nowa wersja naszej internetowej strony parafialnej. W jej budowie zastosowano rozwiązania techniczne o istotnie większej, niż poprzednio funkcjonalności - ułatwiające wprowadzanie zmian i uaktualnianie zamieszczanych treści. Mamy nadzieję, że dzieło jednego z naszych młodych i bardzo pracowitych parafian przyczyni się do aktywizacji całej naszej wspólnoty i będzie przynosiło błogosławione owoce. Adres strony nie uległ zmianie: parafia-sadyba.pl lub można wpisać do wyszukiwarki „parafia sadyba". Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nową strukturą strony a przede wszystkim wypełniającymi ją treściami, a także do systematycznego korzystania i śledzenia dalszej jej budowy.

5. Zapewne wszyscy odgadli hasło zeszłotygodniowej zagadki niedzielnej - jakim był tytuł: „rebus parafialny''. Natomiast rysunek powstały z połączenia kwadratów dwiema liniami łamanymi powinien utworzyć piktogram, stanowiący logo naszej nowej internetowej strony parafialnej. Dalszy ciąg niedzielnej rozrywki umysłowej polega na jego odszukaniu, do czego wszystkich zachęcamy. Za tydzień wyjaśnimy symbolikę tego rysunku.

6. Dzisiaj (tj. w niedzielę 27.10) odbędzie się w kawiarni przy Skwerku Starszych panów coroczny kiermasz przetworów na rzecz Fundacji JESTEM. Zapraszamy w godz. 17:00 - 20:00. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży produktów zostaną przekazane na budowę domu dla osób chorych onkologicznie z Fundacji Jestem. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Ogłaszamy konkurs z nagrodami rzeczowymi, na projekt świątecznej - bożonarodzeniowej kartki pocztowej, dla wszystkich: od przedszkolaków, poprzez młodzież do emerytów; od amatorów po profesjonalistów. Szczegóły konkursu - na stronie internetowej naszej parafii.

8. W najbliższy piątek 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych - tego dnia msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, z wyjątkiem mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.

9. W sobotę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7:00, 8:00, 17:00 i 18:00. Po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się procesja za zmarłych z wyczytywaniem wypominek jednorazowych.

10. Od 1-go do 8 XI włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych pod zwykłymi warunkami.

11. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone zostaną na nasz Fundusz Remontowy.

12. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne.