DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK A

5.03.2023


 

 1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu mamy okazję wesprzeć polskich misjonarzy, zarówno modlitwą, dobrymi uczynkami, jak i wielkopostną jałmużną. We wszystkich kościołach w Polsce, przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka do puszek, aby pomóc polskim misjonarzom w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizacji dzieł miłosierdzia. Dzięki naszym ofiarom polscy misjonarze będą mogli budować kościoły, szpitale oraz szkoły. Za zrozumienie i wielkoduszne wsparcie misyjnego dzieła Kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   
 2. Dziś także (5 marca) spotkanie kół Żywego Różańca. Wspólny różaniec o godzinie 16:30 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
   
 3. W okresie Wielkiego Postu w sposób szczególny rozważamy mękę Pana Jezusa. W naszym kościele w każdy piątek nabożeństwo drogi krzyżowej. O godzinie 17:30 droga krzyżowa z udziałem dzieci, o 19:00 dla wszystkich wiernych. W każdą niedzielę Gorzkie Żale o godzinie 17:00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
   
 4. W sobotę, 18 marca o godzinie 19:00 w dolnym kościele odbędzie się niezwykłe wydarzenie pt. „Dźwięki w Godzinie Ciszy”. Jest to przedstawienie Męki Pańskiej ukazujące wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa od momentu modlitwy w Ogrójcu, aż po Zmartwychwstanie. Przedstawienie Pasji ma nietypową, bo multimedialną oprawę i formę. W „Dźwiękach w Godzinie Ciszy”, muzyka i obraz wykonywane są na żywo. Muzyka grana jest na gitarach, i perkusji - a do tego równocześnie tworzone są rysunki na piasku, prezentowane na dużym ekranie. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu znajdują się na naszej stronie internetowej.
   
 5. W Środę Popielcową rozpoczęła się modlitwa w wielkopostnych kościołach stacyjnych w Warszawie, która potrwa do Niedzieli Palmowej (2 kwietnia). Tradycja nawiedzania poszczególnych kościołów przez czterdzieści dni pochodzi ze starożytnego Rzymu. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa wierni pielgrzymowali do miejsc kultu, które znajdowały się na grobach męczenników. Szczegółowa rozpiska kościołów stacyjnych znajduje się w naszej gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.
   
 6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz remontowy naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary - składane indywidualnie, jak i wpłacane na nasze parafialne konto.
   
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16