DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK A

12.03.2023


 

 1. W poniedziałek, 13 marca przypada święto papieskie i 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę świętego Piotra. Tego dnia, o godzinie 18:00, w Świątyni Opatrzności Bożej, zostanie odprawiona uroczysta msza święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji papieża Franciszka. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z inicjatywą modlitewną: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej.
   
 2. W okresie Wielkiego Postu w sposób szczególny rozważamy mękę Pana Jezusa. W naszym kościele w każdy piątek nabożeństwo drogi krzyżowej. O godzinie 17:30 droga krzyżowa z udziałem dzieci, o 19:00 dla wszystkich wiernych. W każdą niedzielę Gorzkie Żale o godzinie 17:00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
   
 3. W sobotę, 18 marca o godzinie 19:00 w dolnym kościele odbędzie się niezwykłe wydarzenie pt. „Dźwięki w Godzinie Ciszy”. Jest to przedstawienie Męki Pańskiej ukazujące wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa od momentu modlitwy w Ogrójcu, aż po Zmartwychwstanie. Przedstawienie Pasji ma nietypową, bo multimedialną oprawę i formę. W „Dźwiękach w Godzinie Ciszy”, muzyka i obraz wykonywane są na żywo. Muzyka grana jest na gitarach, i perkusji - a do tego równocześnie tworzone są rysunki na piasku, prezentowane na dużym ekranie. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu znajdują się na naszej stronie internetowej.
   
 4. Wszystkich małżonków zapraszamy na kolejną randkę małżeńską pod hasłem: „Słowo między nami!”. Każde spotkanie to rodzinna Eucharystia, konferencja dla małżeństw, zadania do pracy w parach. W czasie spotkania możliwość skorzystania z opieki nad dziećmi. Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 marca. Zaczniemy Eucharystią o godzinie 16:00. Spotkanie zakończy się około godziny 19:00. Temat najbliższego spotkania: „Jak wykorzystać siłę emocji w małżeństwie?”. Więcej informacji i zapisy na naszej stronie internetowej.
   
 5. W poniedziałek, 20 marca przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (przeniesiona z niedzieli). Msza święta o godzinie 18:00 w szczególny sposób dedykowana będzie ojcom i ich synom. Podczas mszy udzielimy im specjalnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich ojców wraz ze swoimi synami.
   
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę, 26 marca i będą trwały do środy (29 marca) włącznie. W niedzielę nauka rekolekcyjna na każdej mszy świętej. W poniedziałek, wtorek i środę msza święta z nauką o godzinie: 12:00, 18:00 i 20:00. Rekolekcje poprowadzi ksiądz Artur Felszer - były duszpasterz naszej parafii, obecnie administrator i budowniczy kościoła w Lesznowoli.
   
 7. Kolejne spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę (19 marca) po mszy świętej o godzinie 18:00 w kościele.
   
 8. Caritas naszej parafii prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty można składać do wiklinowego kosza, który znajduje się przy chrzcielnicy.
   
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16