XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

5.07.2020

1. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy zawsze, gdziekolwiek będziemy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej mszy świętej oraz przestrzeganiu Bożych przykazań.

2. Do końca wakacji nie będzie nabożeństw w niedzielę o godzinie 17:30, a także w tym czasie nie ma spotkań grup parafialnych. Natomiast msze święte w czasie wakacji będą sprawowane:
    – w niedziele: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00, 20:00
    - w dni powszednie: 7:00, 8:00, 18:00.

3. W pierwsze niedziele miesiąca w okresie wakacji, a wiec dzisiaj 5 lipca oraz 2 sierpnia po mszy świętej o godzinie 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne (w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu).

4. Dzisiaj mija pełne 9 miesięcy od 6 października, kiedy wielu z nas (ponad 120 osób) rozpoczęło modlitwę duchowej adopcji w intencji dziecka poczętego, którego życie było zagrożone aborcją. Wierzymy, że dzięki codziennej modlitwie tych osób, wszystkie adoptowane duchowo dzieci zostały uratowane od zagłady i otoczone miłością rodziców. Jeżeli, ktoś nie dopełnił jakiegoś dnia lub krótkiego okresu czasu tej codziennej modlitwy, to powinien przedłużyć czas duchowej adopcji o tyle właśnie dni.

5. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone zostaną przeznaczone na nasz fundusz remontowy.

6. Przypominamy, że w każdy poniedziałek i środę o godzinie 18:00 odbywają się w naszym kościele nowenny. W poniedziałek do świętego Judy Tadeusza, a w środę do Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenny te połączone są z mszą świętą wspólnotową, a wiec każdy może dołączyć swoją intencję.

7. Prosimy o zamawianie mszy świętych w czasie wakacji w lipcu i sierpniu.

8. Serdecznie zachęcamy do nabywania oraz regularnego czytania prasy katolickiej.