© Copyright 2021 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16

PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

ROK B

6.01.2021

1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana także „Świętem Trzech Króli”. Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej mszy świętej odbywa się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, które można nabyć pod chórem. Ofiary składane w tym dniu jak każdego roku, przeznaczone są na rozwój misji katolickich w świecie.

2. Fundacja Orszak Trzech Króli z roku na rok rozwija swoją działalność. Co roku wysyła do każdej orszakowej miejscowości, w ilości liczonej w setkach tysięcy: korony, śpiewniki, nalepki, gazetki. W tym roku uzbierała trzy razy mniej pieniędzy niż rok temu. Zwraca się z gorącym apelem o dobrowolne wsparcie od każdej parafii. Będzie to dar, który zaowocuje tym, że będzie mogła dalej rozwijać swoją działalność. Bardzo prosimy o zabieranie do domów koron, śpiewników i gazetek, które znajdują się pod chórem dla dzieci, wnuków i całej rodziny. Postarajmy się w tym czasie wspólnie razem kolędować, zwłaszcza w naszych rodzinach.

3. W najbliższym miesiącu są wolne intencje mszalne. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby zamawiać Msze św. w dni powszednie rano.

4. W niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Na każdej mszy świętej odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, a ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na nasz fundusz remontowy.