© Copyright 2021 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16

Ogłoszenia

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B

8.08.2021


 

 1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy zawsze, gdziekolwiek będziemy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej mszy świętej oraz przestrzeganiu Bożych przykazań.
   
 2. Msze święte w czasie wakacji są sprawowane: w niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. Natomiast w dni powszednie o godzinie: 7:00, 8:00 i 18:00.
   
 3. W niedzielę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele msze święte według porządku niedzielnego. W tym dniu tradycyjnie święcimy podczas każdej mszy świętej zioła, kwiaty i owoce jako plony tegorocznej pracy.  Wiązanki ziół i kwiatów będzie można nabyć przed każdą mszą świętą przy wejściu do kościoła. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w przygotowaniu wianków do poświęcenia. Osoby które mogą pomóc zapraszamy w sobotę 14 sierpnia o godzinie 9:00 przy dzwonnicy.
   
 4. Miesiąc sierpień obfituje w liczne pielgrzymki i kult Najświętszej Maryi Panny, a także jest to miesiąc wielu ważnych rocznic w historii naszego narodu. Dlatego Kościół jak dobra matka, zwraca się z prośbą do każdego z nas, abyśmy podjęli abstynencję i w tym ważnym miesiącu ofiarowali ten dar, aby ratować nasz naród oraz przyjść z pomocą wszystkim cierpiącym z powodu alkoholizmu. Można to uczynić wpisując się do parafialnej „księgi trzeźwości” wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła.
   
 5. Przypominamy, że w każdy poniedziałek i środę o godzinie 18:00 odbywają się w naszym kościele nowenny. W poniedziałek do świętego Judy Tadeusza, a w środę do Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenny te połączone są z mszą świętą wspólnotową, a więc każdy może dołączyć swoją intencję.
   
 6. Serdecznie zachęcamy do nabywania oraz regularnego czytania prasy katolickiej.
   
 7. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na nasz fundusz remontowy, a właściwie na utrzymanie kościoła i domu parafialnego. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do tych osób, które w tym ciężkim czasie dla nas wszystkich, zatroskani o parafię, wspierają nas, wpłacając na konto parafialne, albo przynosząc ofiarę do zakrystii lub kancelarii. Niech Bóg Wam Błogosławi!

tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo
św. Tadeusz Apostoł

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.