DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B

1.08.2021


 

 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy świętej o godzinie 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy i wspólne nabożeństwo adoracyjne. Po nabożeństwie adoracja indywidualna do godziny 17:45.
   
 2. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy zawsze, gdziekolwiek będziemy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej mszy świętej oraz przestrzeganiu Bożych przykazań.
   
 3. Msze święte w czasie wakacji są sprawowane w niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. Natomiast w dni powszednie o godzinie: 7:00, 8:00 i 18:00.
   
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
   
 5. W piątek 6 sierpnia przypada Święto Przemienia Pańskiego.
   
 6. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone zostaną na fundusz Remontowy naszej parafii.
   
 7. W niedzielę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele msze święte według porządku niedzielnego. W tym dniu tradycyjnie święcimy podczas każdej mszy świętej zioła, kwiaty i owoce jako plony tegorocznej pracy.  Wiązanki ziół i kwiatów będzie można nabyć przed każdą mszą świętą przy wejściu do kościoła. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w przygotowaniu wianków do poświęcenia. Osoby, które mogą pomóc zapraszamy w sobotę 14 sierpnia o godzinie 9:00 przy dzwonnicy.
   
 8. Miesiąc sierpień obfituje w liczne pielgrzymki i kult Najświętszej Maryi Panny, a także jest to miesiąc wielu ważnych rocznic w historii naszego narodu. Dlatego Kościół jak dobra matka, zwraca się z prośbą do każdego z nas, abyśmy podjęli w tym ważnym miesiącu abstynencję i ofiarowali ten dar, aby ratować nasz naród i przyjść z pomocą wszystkim cierpiącym z powodu alkoholizmu. Można to uczynić wpisując się do parafialnej „księgi trzeźwości” wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła.
   
 9. Przypominamy, że w każdy poniedziałek i środę o godzinie 18.00 odbywają się w naszym kościele nowenny. W poniedziałek do świętego Judy Tadeusza, a w środę do Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenny te połączone są z mszą świętą wspólnotową, a więc każdy może dołączyć swoją intencję.
   
 10. Serdecznie zachęcamy do nabywania oraz regularnego czytania prasy katolickiej.
   
 11. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia. Pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagamy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. W naszej parafii zbiórka funduszy do puszek dla powodzian, odbędzie się dzisiaj po każdej mszy świętej.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16