© Copyright 2022 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16

NIEDZIELA PALMOWA

ROK C

10.04.2022

1. Dzisiaj ostatnie już Gorzkie Żale o godzinie 17:00, natomiast w piątek o godzinie 15:00 w godzinie śmierci Chrystusa, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Będzie to początek dziewięciodniowej nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia.

2. Spowiedź święta w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 17:30.

3. Caritas nadal prowadzi zbiórkę produktów dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza. Na ręce szefowej Caritasu, p. Basi, składamy serdeczne podziękowania ofiarodawcom i wszystkim, którzy przygotowywali i dostarczali około 100 paczek potrzebującym.

4. Składając deklarację podatkową za rok 2021 możemy pomóc naszym parafianom przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafialnej Caritas w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej.

5. Wchodzimy w Wielki Tydzień, przeżyjmy go po chrześcijańsku, niech będzie to dla nas czas szczególnego przeżywania tajemnic naszego zbawienia przez udział w liturgii. Nie pozwólmy całkowicie pochłonąć się przedświątecznym tylko zewnętrznym przygotowaniom.

6. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godzinie 18:00 uroczysta msza święta Wieczerzy Pańskiej, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godziny 23:00. W Wielki Czwartek rozpoczyna się w naszej parafii, roczna modlitwa za kapłanów w ramach Apostolatu Margaretka. Wszystkich chętnych do włączenia się do modlitwy raz w tygodniu za konkretnego księdza z naszej parafii odsyłamy po szczegóły do organizatorki akcji, p. Joanny Górskiej dostępnej pod numerem telefonu: +48 505 332 884.

7. WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Chrystusa. O godzinie 7:00 ciemna jutrznia. W tym dniu nie sprawuje się mszy świętych. O godziny 18:00 rozpocznie się liturgia Męki Pańskiej, której centrum stanowić będzie adoracja krzyża. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone zostaną na konserwację grobu Chrystusa w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzymanie się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale też ilościowe ograniczenie posiłków (dozwolony jeden posiłek do syta i dwa posiłki mniejsze). Dotyczy to wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Adoracja przy grobie Chrystusa będzie trwała przez całą noc. Dlatego prosimy o wpisywanie po każdej mszy świętej, na listę wyłożoną pod chórem, o której godzinie chcieliby Państwo uczestniczyć w adoracji. Naszym pragnieniem jest, aby Pan Jezus był bez przerwy w tym czasie adorowany.

8. WIELKA SOBOTA – w tym dniu Kościół gromadzi się przy grobie Chrystusa rozważając Jego mękę i śmierć. Jest to dzień nadziei i modlitewnego oczekiwania na zmartwychwstanie. W Wielką Sobotę o godzinie 7:00 ciemna jutrznia, a po niej rozpocznie się święcenie pokarmów na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów odbywać się będzie w dolnym kościele do godziny 15:00. O godzinie 15:00 nowenna do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 20:00 początek liturgii Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia, odnowieniem przyrzeczeń Chrztu świętego i procesją rezurekcyjną (na tę liturgię wszyscy przynosimy świece, będzie można je także nabyć pod chórem przed rozpoczęciem liturgii). Komunia święta w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będzie udzielana tylko podczas nabożeństw.

9. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – msze święte o godzinie 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00.

10. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – również w drugi dzień świąt msze święte według porządku niedzielnego: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00.

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

CZEŚĆ

I CHWAŁA