DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK C

3.04.2022


 

 1. Dzisiaj o godzinie 16:15 spotkanie Żywego Różańca, a o godzinie 17:00 Gorzkie Żale.
   
 2. W naszej parafii rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne - dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą one renowacją ostatnich Misji Świętych, które przygotowywały naszą wspólnotę do rocznicy powstania parafii. Prowadzi je ksiądz Piotr Prusakiewicz. Program rekolekcji jest następujący: dzisiaj nauka rekolekcyjna podczas każdej mszy świętej. W poniedziałek, wtorek i środę ćwiczenia rekolekcyjne dla szkół w godzinach 8:00 - 11:45. W poniedziałek ćwiczenia rekolekcyjne będą w szkołach dla klas I, II, III. We wtorek i środę spotkania w kościele: klasy VII i VIII oraz LO o godzinie 8:15; klasy IV, V i VI godzinie 9:30. Dla dorosłych, starszej młodzieży i studentów msza święta z nauką rekolekcyjną godzinie 12:00, 18:00 i 20:00 w poniedziałek, wtorek i środę. Spowiedź święta odbywać się będzie codziennie podczas spotkań rekolekcyjnych. W czasie rekolekcji nie będzie mszy świętych o godzinie 7:30, 8:00 i 17:30.
   
 3. W najbliższy piątek 8 kwietnia nie będzie drogi krzyżowej o godzinie 17:00 ani o godzinie 19:00. Tego dnia wszystkich zapraszamy na mszę świętą o godzinie 18:00, a po niej wyruszy droga krzyżowa ulicami Sadyby. Pamiętajmy o zabraniu świec lub lampionów.
   
 4. Chorych, którzy nie będą mogli dotrzeć do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii od dzisiaj do środy włącznie. Kapłani w najbliższą sobotę 9 kwietnia od godziny 9:15 odwiedzą tych chorych w ich mieszkaniach z posługą spowiedzi i komunii świętej.
   
 5. W najbliższą sobotę 9 kwietnia o godzinie 10:00 wszyscy jesteśmy zaproszeni na Skwer Ormiański. Odbędzie się tam odsłonięcie tablicy upamiętniającej 18 oficerów mieszkających przed wojną na Sadybie, którzy zostali rozstrzelani przez NKWD w Katyniu i Charkowie w 1940 roku. Szczegółowy program uroczystości znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.
   
 6. Caritas naszej parafii prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza.
   
 7. Składając deklarację podatkową za rok 2021 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej.
   
 8. Przeżywany trudny czas, w którym nawiedzają nas coraz częściej bolesne doświadczenia. Przenikają nasze serca lęki i obawy o przyszłość naszą i naszych bliskich oraz świata. Najlepszym lekarstwem na te lęki i obawy jest modlitwa. Ma ona ogromną moc, daje światło i pokój serca. Dlatego zapraszamy codziennie do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 15:00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz również codziennie o godzinie 18:45 na różaniec. Natomiast przez cały dzień, od ostatniej porannej mszy świętej, kończącej się o godzinie 8:30 do godziny 17:30, trwa adoracja indywidualna, a w czwartki od godziny 20:00 do 21:00 odbywa się adoracja wspólnotowa zakończona Apelem Jasnogórskim.
   
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa, zwana też „Niedzielą Męki Pańskiej”. Błogosławieństwo palemek na początku każdej mszy świętej.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16