© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16

Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK C

3.04.2022


 

 1. Dzisiaj o godzinie 16:15 spotkanie Żywego Różańca, a o godzinie 17:00 Gorzkie Żale.
   
 2. W naszej parafii rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne - dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą one renowacją ostatnich Misji Świętych, które przygotowywały naszą wspólnotę do rocznicy powstania parafii. Prowadzi je ksiądz Piotr Prusakiewicz. Program rekolekcji jest następujący: dzisiaj nauka rekolekcyjna podczas każdej mszy świętej. W poniedziałek, wtorek i środę ćwiczenia rekolekcyjne dla szkół w godzinach 8:00 - 11:45. W poniedziałek ćwiczenia rekolekcyjne będą w szkołach dla klas I, II, III. We wtorek i środę spotkania w kościele: klasy VII i VIII oraz LO o godzinie 8:15; klasy IV, V i VI godzinie 9:30. Dla dorosłych, starszej młodzieży i studentów msza święta z nauką rekolekcyjną godzinie 12:00, 18:00 i 20:00 w poniedziałek, wtorek i środę. Spowiedź święta odbywać się będzie codziennie podczas spotkań rekolekcyjnych. W czasie rekolekcji nie będzie mszy świętych o godzinie 7:30, 8:00 i 17:30.
   
 3. W najbliższy piątek 8 kwietnia nie będzie drogi krzyżowej o godzinie 17:00 ani o godzinie 19:00. Tego dnia wszystkich zapraszamy na mszę świętą o godzinie 18:00, a po niej wyruszy droga krzyżowa ulicami Sadyby. Pamiętajmy o zabraniu świec lub lampionów.
   
 4. Chorych, którzy nie będą mogli dotrzeć do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii od dzisiaj do środy włącznie. Kapłani w najbliższą sobotę 9 kwietnia od godziny 9:15 odwiedzą tych chorych w ich mieszkaniach z posługą spowiedzi i komunii świętej.
   
 5. W najbliższą sobotę 9 kwietnia o godzinie 10:00 wszyscy jesteśmy zaproszeni na Skwer Ormiański. Odbędzie się tam odsłonięcie tablicy upamiętniającej 18 oficerów mieszkających przed wojną na Sadybie, którzy zostali rozstrzelani przez NKWD w Katyniu i Charkowie w 1940 roku. Szczegółowy program uroczystości znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.
   
 6. Caritas naszej parafii prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza.
   
 7. Składając deklarację podatkową za rok 2021 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej.
   
 8. Przeżywany trudny czas, w którym nawiedzają nas coraz częściej bolesne doświadczenia. Przenikają nasze serca lęki i obawy o przyszłość naszą i naszych bliskich oraz świata. Najlepszym lekarstwem na te lęki i obawy jest modlitwa. Ma ona ogromną moc, daje światło i pokój serca. Dlatego zapraszamy codziennie do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 15:00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz również codziennie o godzinie 18:45 na różaniec. Natomiast przez cały dzień, od ostatniej porannej mszy świętej, kończącej się o godzinie 8:30 do godziny 17:30, trwa adoracja indywidualna, a w czwartki od godziny 20:00 do 21:00 odbywa się adoracja wspólnotowa zakończona Apelem Jasnogórskim.
   
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa, zwana też „Niedzielą Męki Pańskiej”. Błogosławieństwo palemek na początku każdej mszy świętej.

tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo
św. Tadeusz Apostoł
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!