DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK C

13.03.2022


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:00 Gorzkie Żale.
   
 2. Nabożeństwa drogi krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:00 i 19:00. Po nabożeństwach będzie możliwość przyjęcia komunii świętej. Przypominamy także o piątkowych spotkaniach ministrantów oraz lektorów.
   
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczną się 3 kwietnia w piątą niedzielę Wielkiego Postu.
   
 4. Przeżywany trudny czas, w którym nawiedzają nas coraz częściej bolesne doświadczenia. Przenikają nasze serca lęki i obawy o przyszłość naszą i naszych bliskich oraz świata. Najlepszym lekarstwem na te lęki i obawy jest modlitwa. Ma ona ogromną moc; daje światło i pokój serca. Dlatego zapraszamy codziennie do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 15:00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz o godzinie 18:45 na różaniec. Przez cały dzień trwa adoracja indywidualna, a w czwartki od godziny 20:00 do 21:00 adoracja wspólnotowa zakończona Apelem Jasnogórskim.
   
 5. Przypominamy, że postanowieniem wielkopostnym może być dobrowolna abstynencja. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach oraz składania i odnawiania przyrzeczeń abstynencji. W naszym kościele można to uczynić wpisując się do księgi abstynencji, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
   
 6. Caritas naszej parafii prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza. W niedzielę za tydzień Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniężną do puszek na jałmużnę postną dla najuboższych parafian. Bóg zapłać za każdy dar serca, który pomoże potrzebującym z naszej parafii.
   
 7. Składając deklarację podatkową za rok 2021 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafialnej Caritas w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej.
   
 8. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami z Polski pracującymi w 99 krajach świata na wszystkich kontynentach. Po każdej mszy świętej jest przeprowadzana zbiórka do puszek, aby pomóc polskim misjonarzom w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych. Modlimy się za nich i ofiarujemy nasze posty i wyrzeczenia w ich intencji.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16