DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK C

6.03.2022


 

 1. Przypominamy, że postanowieniem wielkopostnym może być dobrowolna abstynencja. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach oraz składania i odnawiania przyrzeczeń abstynencji. W naszym kościele można to uczynić, wpisując się do księgi abstynencji, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
   
 2. Caritas naszej parafii, prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza. Kto ma kłopoty ze zrobieniem zakupów i dostarczeniem ich do kościoła, może złożyć ofiarę do puszki przy koszu.
   
 3. Składając deklarację podatkową za rok 2021 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafialnej Caritas w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej.
   
 4. W okresie Wielkiego Postu w szczególny sposób rozważamy mękę Pana Jezusa. W naszym kościele w każdy piątek droga krzyżowa o godzinie 17:00 z udziałem dzieci oraz o godzinie 19:00. Po obu drogach krzyżowych, będzie możliwość przyjęcia komunii świętej. Przypominamy także o piątkowych spotkaniach ministrantów i lektorów.
   
 5. Dzisiaj o godzinie 16:15 spotkanie Żywego Różańca, a o godzinie 17:00 Gorzkie Żale.
   
 6. Przeżywany trudny czas, w którym nawiedzają nas coraz częściej bolesne doświadczenia. Przenikają nasze serca lęki i obawy o przyszłość naszą i naszych bliskich oraz świata. Najlepszym lekarstwem na te lęki i obawy jest modlitwa. Ma ona ogromną moc; daje światło i pokój serca. Dlatego zapraszamy codziennie do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, również od jutra codziennie o godzinie 18:45 na różaniec, przez cały dzień na adorację indywidualną, a w czwartki od godziny 20:00 do 21:00 na adorację wspólnotową zakończoną Apelem Jasnogórskim.
   
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii (dla dorosłych, dzieci i młodzieży) rozpoczną się 3 kwietnia w piątą niedzielę Wielkiego Postu.
   
 8. Jutro 7 marca ksiądz Tomasz obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7:00 rano, a po niej złożymy solenizantowi najlepsze życzenia.
   
 9. W niedzielę za tydzień w Kościele w Polsce obchodzić będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami pracującymi w 99 krajach świata. Tego dnia będziemy mogli wesprzeć polskich misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych poprzez jałmużnę składaną do puszek. Módlmy się za nich i ofiarujmy nasze posty i wyrzeczenia w ich intencji.
   
 10. Komunikat Kazimierza Kardynała Nycza: Tragiczna sytuacja na Ukrainie budzi nasze sumienia, wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski, również na teren naszej archidiecezji. Nie możemy być obojętni na ich los. Dziękujemy za podjęte do tej pory Wasze inicjatywy i konkretną pomoc skierowaną do tych, którzy musieli opuścić swoje domy i swoją Ojczyznę. W związku z tym zwracam się do Was, Moi Drodzy Parafianie, o udostępnienie, w miarę możliwości, lokali mieszkalnych dla uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych. Proszę zgłosić swoją gotowość w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w celu określenia warunków i możliwości przyjęcia ich w swoich domach. Na trud chrześcijańskiej pomocy i czas Wielkiego Postu z serca błogosławię.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16