DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

13.10.2019


 

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele zarówno w dni powszednie jak i w niedziele odbywają się o godz. 17:30.
   
 2. We wtorek 15 października zapraszamy wszystkich na godz. 18:00. Będzie msza św. a po niej procesja różańcowa ulicami naszej parafii jako dziękczynienie za pontyfikat św. Jana Pawła II, beatyfikację Prymasa Tysiąclecia oraz modlitwa w naszych intencjach. Na procesję przynosimy świece i lampiony. A więc we wtorek nabożeństwo różańcowe wyjątkowo będzie po mszy św. wieczornej.
   
 3. W poniedziałek 28 października odbędzie się odpust ku czci patrona naszego kościoła i parafii św. Tadeusza Apostoła. Mszę św. o godz. 17.00 odprawi ks. bp Michał Janocha, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie wszystkich parafian a więc dzieci, młodzież i dorosłych.
   
 4. W dniu 19 października 2019 roku przeżywać będziemy Jubileusz 50-lecia Kursu Lektorskiego w Archidiecezji Warszawskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich promowanych przez te lata lektorów do udziału w dziękczynieniu Panu Bogu za to wielkie dzieło jakie się dokonało pośród wiernych w naszej Archidiecezji. Uroczystość rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00. Lektorzy zabierają ze sobą alby.
   
 5. Za tydzień w niedzielę w całym Kościele obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na rozwój misji w świecie.
   
 6. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne. Forma modlitwy całorocznej wyraża się w następujący sposób: przez cały rok w każdy I Piątek miesiąca jest odprawiana msza św. za tych zmarłych i w każdą niedzielę o godz. 9:10 oraz 12:10 wymieniane są imiona i nazwiska tych zmarłych połączone z modlitwą. Na ławce pod chórem, a także na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych i wypełnione kartki przynieść do księdza lub siostry. Piszemy bardzo wyraźnie; najlepiej literami DRUKOWANYMI.
   
 7. W niedzielę 6 października w naszym kościele ponad 100 osób podjęło DUCHOWĄ ADOPCJĘ dziecka poczętego: Kto chciałby jeszcze podjąć się tego dzieła prosimy aby dzisiaj wychodząc z kościoła wpisał się na listy parafialne wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy aby wpisali się również Ci, którzy już podjęli w tym roku Duchową Adopcję np. z Radiem Maryja, na pielgrzymce lub prywatnie, a są związani z naszym kościołem. Na stoliku obok prasy znajdziemy obrazki z modlitwą codzienną oraz formułą przyrzeczenia.
   
 8. Dzisiaj obchodzimy XIX Ogólnopolski Dzień Papieski. Po każdej mszy św. w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, które przyznaje stypendia uzdolnionej a ubogiej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, aby wyrównać jej szanse edukacyjne. ,,Bóg zapłać" za wszystkie złożone ofiary.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16