DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

20.10.2019


 

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele zarówno w dni powszednie jak i w niedziele odbywają się o godz. 17:30.
   
 2. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne. Forma modlitwy całorocznej wyraża się w następujący sposób: przez cały rok w każdy I Piątek miesiąca jest odprawiana Msza św. za tych zmarłych i w każdą niedzielę o godz. 9:10 oraz 12:10 wymieniane są imiona i nazwiska tych zmarłych połączone z modlitwą. Na ławce pod chórem, a także na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych i wypełnione kartki przynieść do księdza lub siostry. Piszemy bardzo wyraźnie; najlepiej literami DRUKOWANYMI.
   
 3. W poniedziałek 28 października odbędzie się odpust ku czci patrona naszego kościoła i parafii św. Tadeusza Apostoła. Mszę św. o godz. 7:00, 8:00 oraz centralna o godz. 17:00 którą odprawi ks. bp Michał Janocha, podczas której udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość wszystkich parafian a więc dzieci, młodzież i dorosłych. Przygotujmy się duchowo do tej uroczystości przez udział w nabożeństwach różańcowych (w trakcie których odprawiana będzie nowenna ku czci patrona) oraz przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Możliwość przystąpienia do spowiedzi św. będzie w piątek i sobotę od godz. 17:30.
   
 4. Z okazji zbliżającej się uroczystości św. Tadeusza Apostoła, który jest również patronem ks. Proboszcza zapraszamy wszystkich na mszę św. w niedzielę za tydzień 27 października o godz. 18.00, aby wspólnie modlić się o błogosławieństwo Boże w posłudze kapłańskiej ks. Proboszcza oraz w intencjach wszystkich osób, które Bóg stawia na drodze jego kapłańskiego posługiwania. Po Mszy św. zapraszamy na przyjacielskie spotkanie przy kawie i herbacie w sali na dole.
   
 5. Z soboty na niedzielę (z 26 na 27 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy tzn. (godzinę dłużej śpimy).
   
 6. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przy wyjściu z kościoła jest do pobrania łamigłówka zatytułowana „Zagadka na niedzielę". Jej rozwiązanie zostanie podane za tydzień. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej rozrywce umysłowej.
   
 7. Dziś obchodzimy w całym Kościele niedzielę misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na rozwój misji w świecie.
   
 8. Wspieramy duchowo i materialnie Dom Dziecka w Kasisi w Zambii. Obecnie przebywa tam 250 dzieci i misja ta działa dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. Nasza parafianka udaje się tam i poprzez Jej posługę możemy się włączyć z naszą pomocą. Ulotki z informacją co i kiedy można przynieść znajdują się przy wyjściu w kościele górnym ↓.


 

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16