29 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

20.10.2019

1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele zarówno w dni powszednie jak i w niedziele odbywają się o godz. 17:30.

2. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne. Forma modlitwy całorocznej wyraża się w następujący sposób: przez cały rok w każdy I Piątek miesiąca jest odprawiana Msza św. za tych zmarłych i w każdą niedzielę o godz. 9:10 oraz 12:10 wymieniane są imiona i nazwiska tych zmarłych połączone z modlitwą. Na ławce pod chórem, a także na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych i wypełnione kartki przynieść do księdza lub siostry. Piszemy bardzo wyraźnie; najlepiej literami DRUKOWANYMI.

3. W poniedziałek 28 października odbędzie się odpust ku czci patrona naszego kościoła i parafii św. Tadeusza Apostoła. Mszę św. o godz. 7:00, 8:00 oraz centralna o godz. 17:00 którą odprawi ks. bp Michał Janocha, podczas której udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość wszystkich parafian a więc dzieci, młodzież i dorosłych. Przygotujmy się duchowo do tej uroczystości przez udział w nabożeństwach różańcowych (w trakcie których odprawiana będzie nowenna ku czci patrona) oraz przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Możliwość przystąpienia do spowiedzi św. będzie w piątek i sobotę od godz. 17:30.

4. Z okazji zbliżającej się uroczystości św. Tadeusza Apostoła, który jest również patronem ks. Proboszcza zapraszamy wszystkich na mszę św. w niedzielę za tydzień 27 października o godz. 18.00, aby wspólnie modlić się o błogosławieństwo Boże w posłudze kapłańskiej ks. Proboszcza oraz w intencjach wszystkich osób, które Bóg stawia na drodze jego kapłańskiego posługiwania. Po Mszy św. zapraszamy na przyjacielskie spotkanie przy kawie i herbacie w sali na dole.

5. Z soboty na niedzielę (z 26 na 27 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy tzn. (godzinę dłużej śpimy).

6. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przy wyjściu z kościoła jest do pobrania łamigłówka zatytułowana „Zagadka na niedzielę". Jej rozwiązanie zostanie podane za tydzień. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej rozrywce umysłowej.

7. Dziś obchodzimy w całym Kościele niedzielę misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na rozwój misji w świecie.

8. Wspieramy duchowo i materialnie Dom Dziecka w Kasisi w Zambii. Obecnie przebywa tam 250 dzieci i misja ta działa dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. Nasza parafianka udaje się tam i poprzez Jej posługę możemy się włączyć z naszą pomocą. Ulotki z informacją co i kiedy można przynieść znajdują się przy wyjściu w kościele górnym (i poniżej ↓).