DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B

17.10.2021


 

 1. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele odbywają się o godzinie 17:30.
   
 2. W piątek 22 października. przypada liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II. Dlatego zapraszamy wszystkich w piątek na godzinę 18:00. Będzie msza święta, a po niej procesja różańcowa ulicami naszej parafii, jako dziękczynienie za pontyfikat świętego Jana Pawła II oraz modlitwa w naszych intencjach.  Na procesję przynosimy świece i lampiony. A więc w piątek nabożeństwo różańcowe wyjątkowo będzie po mszy świętej wieczornej.
   
 3. Spotkania bezpośrednio przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania, odbywają się w każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 18:00.Dzisiaj spotkanie z rodzicami kandydatów. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w czwartek 28 października o godzinie 18:00, a więc w uroczystość odpustową naszej parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
   
 4. Ministrantów, lektorów oraz wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć służbę liturgiczną przy ołtarzu zapraszamy na mszę świętą w poniedziałki o godzinie 18:00, a po niej spotkanie w salce za zakrystią.
   
 5. Biblioteka parafialna wznowiła swoją działalność. Biblioteka czynna jest: w niedziele po mszy świętej o godzinie 9:30 i 12:30 oraz w środy w godzinie 17:30-18:30. Wejście przez korytarz obok zakrystii. Serdecznie zapraszamy. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone bezpłatne książki. Proszę zabierać je i czytać.
   
 6. Od 9 lat na terenie naszej parafii swoją działalność prowadzi Fundacja JESTEM, która zajmuje się osobami onkologicznie chorymi i ich rodzinami. Na spotkania można zgłaszać się po uprzednim kontakcie telefonicznym, który znajduje się w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Dzisiaj w godzinach16:00-19:00 w restauracji Szklarnia na Skwerku Starszych Panów, Fundacja JESTEM organizuje kiermasz przetworów. Pieniądze ze sprzedaży wyrobów zostaną przeznaczone na pomoc w prowadzeniu fundacji. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
   
 7. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne. Forma modlitwy całorocznej wyraża się w następujący sposób: przez cały rok w każdy pierwszy piątek miesiąca jest odprawiana msza święta za tych zmarłych i w każdą niedzielę o godzinie 9:10 oraz 12:10 wymieniane są imiona i nazwiska tych zmarłych połączone z modlitwą. Na ławce pod chórem, a także na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych. Piszemy bardzo wyraźnie; najlepiej literami drukowanymi.
   
 8. Za tydzień w niedzielę w całym Kościele obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na rozwój misji w świecie.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16