DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B

10.10.2021


 

 1. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele o godzinie 17:30.
   
 2. Spotkanie kół Żywego Różańca dzisiaj o godzinie 16:30 w dolnym kościele.
   
 3. W piątki o godzinie 18:45 w sali z fortepianem odbywają się próby scholi dziecięcej. Zapraszamy dzieci oraz rodziców.
   
 4. Spotkania bezpośrednio przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania, odbywają się w każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie18.00. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w czwartek 28 października o godzinie 18:00, a więc w uroczystość odpustową naszej parafii.
   
 5. Ministrantów, lektorów oraz wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć służbę liturgiczną przy ołtarzu zapraszamy na mszę świętą w poniedziałki o godzinie 18:00, a po niej spotkanie w salce za zakrystią.
   
 6. Biblioteka parafialna wznowiła swoją działalność. Biblioteka czynna jest: w niedziele po mszy świętej o godzinie 9:30 i 12:30 oraz w środy w godzinach 17:30-18:30. Wejście przez korytarz obok zakrystii. Biblioteka zawiera bogaty zbiór książek zarówno o tematyce religijnej i teologicznej, jak i książek obejmujących historię chrześcijaństwa i Kościoła, historię powszechną, historię Polski, biografie, książki podróżnicze, literaturę piękną i poezje. Serdecznie zapraszamy. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła są wyłożone bezpłatne książki. Proszę zabierać je i czytać.
   
 7. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o godzinie 18:30.
   
 8. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne. Forma modlitwy całorocznej wyraża się w następujący sposób: przez cały rok w każdy pierwszy piątek miesiąca jest odprawiana msza święta za tych zmarłych i w każdą niedzielę o godzinie 9:10 oraz 12:10 wymieniane są imiona i nazwiska tych zmarłych połączone z modlitwą. Na ławce pod chórem, a także na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych i wypełnione kartki przynieść do księdza lub siostry. Piszemy bardzo wyraźnie; najlepiej literami drukowanymi.
   
 9. Dzisiaj obchodzimy XXI Ogólnopolski Dzień Papieski. Po każdej mszy świętej w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, które przyznaje stypendia uzdolnionej, a ubogiej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, aby wyrównać jej szanse edukacyjne. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16