VI NIEDZIELA

21 IV 2024

III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2023

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Nauka rekolekcyjna w niedzielę na wszystkich mszach świętych, a w poniedziałek i wtorek podczas mszy świętych o godzinie 12:00, 18:00 i 20:00.

2. Święty Jan Chrzciciel wzywa nas, abyśmy „przygotowali drogę Panu, prostowali ścieżki dla Niego!”. Możemy to zrobić przez szczerą spowiedź. Zachęcamy by w tym ostatnim tygodniu adwentu skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadamy podczas każdej mszy świętej, a dodatkowo od czwartku do soboty od godziny 17:30 do 19:00.

3. To już ostatni tydzień naszego adwentowego czuwania. Roraty odprawiane są codziennie o godzinie 6:30. W piątek, 22 grudnia odbędzie się uroczyste zakończenie rorat, na których święty Franciszek rozda nagrody dla najbardziej wytrwałych dzieciaków.

4. Już za tydzień wigilia uroczystości Bożego Narodzenia. Przypada ona w tym roku w niedzielę. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii. Msze święte będą do południa tj. 7:30 (a po niej różaniec w intencji zakończenia wojny na Ukrainie i pokoju na świecie), 9:30, 11:00 i ostatnia msza święta o godzinie 12:30. Pasterka - tradycyjnie o północy. Ofiary składane na tacę podczas pasterki przeznaczone zostaną na fundusz obrony życia i utrzymanie domów samotnej matki.

5. W pierwszy dzień świąt porządek mszy świętych będzie następujący: 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. Nie będzie porannej mszy świętej o godzinie 7:30. W drugi dzień świąt msze będą odprawiane o godzinie: 9:30, 11:00, 12:30 i ostatnia msza o godzinie 18:00.

6. Osoby samotne, które chciałyby spotkać się przy wigilijnym stole i wspólnie świętować zapraszamy na Wigilię organizowaną przez Fundację Bullerbyn. Wigilia odbędzie się 24 grudnia, o godzinie 15:00 w Międzypokoleniowym Miejscu Spotkań na Skwerze Ormiańskim.

7. Zachęcamy do nabywania i rozprowadzania naszych kalendarzy parafialnych, jak również do głosowania na najładniejszą bożonarodzeniową kartkę pocztową. Przypominamy, że oddanie głosu polega na nabyciu wybranej kartki lub kartek. Wygra ten autor, którego kartka znajdzie najwięcej nabywców. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w przyszłą niedzielę.

8. 2 stycznia 2024 r. rozpoczniemy „kolędę”. Wizyta duszpasterska będzie odbywała się poprzez zgłoszenie chęci takiej wizyty w danym domu czy mieszkaniu. Formularze kolędowe są dostępne w wersji papierowej na ławkach pod chórem. Zgłoszenie można także wysłać przez specjalny formularz, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Nie ukrywamy, że w tym roku bardzo byśmy chcieli dotrzeć do większej liczby mieszkań znajdujących się w blokach. W związku z tym prosimy Was kochani, aby pomóc w rozpowszechnieniu informacji o kolędzie. Przy wyjściu z kościoła są dostępne kartki z informacją o zgłoszeniach. Bylibyśmy wdzięczni, gdyby udało się taką informację umieścić w gablotach na klatkach schodowych, a także w ramach relacji sąsiedzkich zapytać poszczególne osoby o chęć wizyty duszpasterskiej. Zapisy potrwają do 28 grudnia. Po zebraniu wszystkich zgłoszeń będziemy informować Was o planowanej wizycie duszpasterskiej na poszczególnych ulicach.

9. Wszystkich sadybiańskich Łasuchów, którzy w zeszłym tygodniu nabyli ciasta na kiermaszu zorganizowanym przez naszą młodzież informujemy, że zostało zebrane 1650 PLN. Cała kwota została przeznaczona na przedświąteczne dzieła miłosierdzia naszej parafii. Młodzież wraz z księdzem Wojtkiem serdecznie dziękują i mają nadzieję, że wszystko smakowało

10. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. W ciągu tygodnia można je również nabyć w zakrystii oraz w kancelarii.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego przeżycia rekolekcji oraz ostatniego tygodnia adwentu.