DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A

19.02.2023


 

 1. Narzeczonych, którzy chcieliby przygotować się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński „Przepis na Miłość”. Kurs odbędzie się w formie warsztatowo-wykładowej i będzie trwał dwa weekendy (11-12 marca i 1-2 kwietnia). Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.
   
 2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Była to okazja do wzajemnego poznania się oraz rozeznania stanu duszpasterskiego parafii. Przekazujemy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach, dając tym samym świadectwo wiary i więzi ze wspólnotą parafialną. Dziękujemy za życzliwość, gościnność, świąteczny klimat spotkań kolędowych oraz za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie kościoła oraz budynku katechetyczno-duszpasterskiego.
   
 3. W najbliższą środę, 22 lutego rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Jest on dla nas wezwaniem do pokuty i przemiany życia, tj. wewnętrznego nawrócenia. Przez 40 dni będziemy przygotowywać się do największego święta w całym roku liturgicznym - Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w Środę Popielcową o godzinie 7:00, 7:30, 9:00, 17:00, 18:00 i 20:00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły czyli wstrzymanie się nie tylko od posiłków mięsnych, ale też ilościowe ograniczenie posiłków (dozwolony jest jeden posiłek do syta i dwa posiłki mniejsze). Post dotyczy wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia.
   
 4. W okresie Wielkiego Postu w sposób szczególny rozważamy mękę Pana Jezusa. W naszym kościele w każdy piątek nabożeństwo drogi krzyżowej. O godzinie 17:30 droga krzyżowa z udziałem dzieci, o 19:00 dla wszystkich wiernych. W każdą niedzielę Gorzkie Żale o godzinie 17:00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
   
 5. W tym tygodniu modlimy się trzeźwość narodu. Niech nasza modlitwa przyniesie błogosławione owoce umiarkowania i abstynencji - postaw tak potrzebnych dla ratowania Ojczyzny. Osoby chcące podjąć post od alkoholu mogą wpisać się do naszej parafialnej księgi abstynencji, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.
   
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 7. Dzieciom, młodzieży i wszystkim, którzy rozpoczęli ferie zimowe życzymy owocnego i bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16