DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A

19.07.2020


 

 1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy zawsze, gdziekolwiek będziemy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej mszy świętej oraz przestrzeganiu Bożych przykazań.
   
 2. Msze święte w czasie wakacji są sprawowane:
  - w niedziele: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00, 20:00
  - w dni powszednie: 7:00, 8:00, 18:00.

   
 3. W sobotę 25 lipca w liturgii oddajemy cześć świętemu Krzysztofowi, który jest patronem wszystkich podróżujących. Podczas mszy świętej modlić się będziemy za kierowców i pasażerów, a także za wszystkich udających się w podróż. Będziemy prosić Boga o błogosławieństwo, a Matkę Najświętszą o opiekę dla wszystkich podróżujących, aby zawsze bezpiecznie dotarli do celu podróży. Poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i wszelkich pojazdów w niedzielę 26 lipca po każdej mszy świętej. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów jak każdego roku przeznaczone zostaną na potrzeby misji katolickich w świecie.
   
 4. W niedzielę 26 lipca w liturgii wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny; świętych Joachima i Annę. Jest to dzień wdzięczności wobec naszych rodziców, dziadków i emerytów. Pamiętajmy w tym dniu o życzeniach i modlitwie w ich intencji.
   
 5. 5 sierpnia wyruszy z Warszawy 40 Duchowa Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę.
   
 6. W bieżącym roku w ramach niezbędnych prac wykonaliśmy dostosowanie nawierzchni chodnika i kostki brukowej od granicy działki parafii do bram zewnętrznych dostosowując nawierzchnię do nowej aranżacji ulicy Goraszewskiej. Aktualnie są prowadzone prace renowacyjne i malowanie ogrodzenia. W ramach renowacji zostanie wymieniony 11 metrowy odcinek ogrodzenia drewnianego na stalowy od ulicy Zakręt. Jesteśmy w trakcie wykonywania wymaganego przepisami 5 letniego przeglądu budynków parafialnych i instalacji co wymusza na nas wykonanie prac dostosowawczych i naprawczych jak również zakup środków zabezpieczenia przeciwpożarowego np. gaśnic. Zły stan żelbetowego Krzyża na dachu kościoła zmusza nas do podjęcia działań. To kolejne poważne ale konieczne zadanie, które musimy zrealizować w okresie letnim z uwagi na korzystne warunki atmosferyczne. W celu umożliwienia parafianom przyjeżdżanie do kościoła rowerami, zadbaliśmy o możliwość ich bezpiecznego przechowywania przez czas trwania mszy świętych, nabożeństw czy adoracji. Wzdłuż muru stanowiącego granice działki po lewej stronie kościoła zamontowane zostały pochwyty z rur umożliwiające pewne zamocowanie roweru przy pomocy np. własnej zapinki antykradzieżowej. Prosimy o nie przypinanie rowerów do ogrodzenia zewnętrznego ani do pochwytów drzwi kościoła dolnego czy poręczy schodowych z uwagi na powstające na ich powierzchniach zadrapania i odpryski farby.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16