DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A

26.07.2020


 

 1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy zawsze, gdziekolwiek będziemy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej mszy świętej oraz przestrzeganiu Bożych przykazań.
   
 2. Msze święte w czasie wakacji są sprawowane:
  - w niedziele: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00, 20:00
  - w dni powszednie: 7:00, 8:00, 18:00.

   
 3. W sobotę 1 sierpnia przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas każdej mszy świętej modlić się będziemy za tych, którzy walczyli w powstaniu. O godzinie 17:00 w godzinę „W” będą biły dzwony we wszystkich kościołach.
   
 4. W niedzielę za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na nasz fundusz remontowy. W bieżącym roku w ramach niezbędnych prac wykonaliśmy dostosowanie nawierzchni chodnika i kostki brukowej od granicy działki parafii do bram zewnętrznych dostosowując nawierzchnię do nowej aranżacji ulicy Goraszewskiej. Aktualnie są prowadzone prace renowacyjne i malowanie ogrodzenia. W ramach renowacji zostanie wymieniony 11 metrowy odcinek ogrodzenia drewnianego na stalowy od ulicy Zakręt. Jesteśmy w trakcie wykonywania wymaganego przepisami 5 letniego przeglądu budynków parafialnych i instalacji co wymusza na nas wykonanie prac dostosowawczych i naprawczych jak również zakup środków zabezpieczenia przeciwpożarowego np. gaśnic. Zły stan żelbetowego krzyża na szczycie kościoła zmusza nas do podjęcia działań. To kolejne poważne ale konieczne zadanie, które musimy zrealizować w okresie letnim z uwagi na korzystne warunki atmosferyczne. W celu umożliwienia Parafianom przyjeżdżanie do kościoła rowerami, zadbaliśmy o możliwość ich bezpiecznego przechowywania przez czas trwania mszy świętych , nabożeństw czy adoracji. Wzdłuż muru stanowiącego granice działki po lewej stronie kościoła zamontowane zostały pochwyty z rur umożliwiające pewne zamocowanie roweru przy pomocy np. własnej zapinki antykradzieżowej. Natomiast prosimy o nie przypinanie rowerów do ogrodzenia zewnętrznego ani do pochwytów drzwi kościoła dolnego czy poręczy schodowych z uwagi na powstające na ich powierzchniach zadrapania i odpryski farby.
   
 5. Miesiąc sierpień obfituje w liczne pielgrzymki i kult Najświętszej Maryi Panny, a także jest to miesiąc wielu ważnych rocznic w historii naszego narodu. Dlatego Kościół jak dobra Matka, zwraca się z prośbą do każdego z nas, abyśmy podjęli w tym ważnym miesiącu abstynencję i ofiarowali ten dar, aby ratować nasz naród i przyjść z pomocą wszystkim cierpiącym z powodu alkoholizmu. Można to uczynić wpisując się do parafialnej „księgi trzeźwości” wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła.
   
 6. Dzisiaj w liturgii wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny; świętych Joachima i Annę. Jest to dzień wdzięczności wobec naszych rodziców, dziadków i emerytów. Pamiętajmy dzisiaj o życzeniach i modlitwie w ich intencji.
   
 7. Wczoraj w liturgii czciliśmy świętego Krzysztofa, który jest patronem wszystkich podróżujących. Podczas mszy świętej modlimy się za kierowców i pasażerów, a także za wszystkich udających się w podróż. Prosimy Boga o błogosławieństwo, a Matkę Najświętszą o opiekę dla wszystkich podróżujących, aby zawsze bezpiecznie dotarli do celu podróży. Poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i wszelkich pojazdów dzisiaj po każdej mszy świętej. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów jak każdego roku przeznaczone zostaną na potrzeby misji katolickich w świecie.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16