© Copyright 2021 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK B

21.03.2021

1. Dzisiaj o godzinie 17:00 Gorzkie żale.

2. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17:00 i 19:00.

3. W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy 71 rocznicę powstania naszej parafii. Postarajmy się w tym dniu uczestniczyć we mszy świętej.

4. Chorych odwiedzimy w czasie wielkanocnym, który trwa od świąt do Zesłania Ducha Świętego, czyli 50 dni. Natomiast do ciężko chorych, źle się mających idziemy na każde wezwanie.

5. Caritas naszej parafii prowadzi zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza.

6. Składając deklarację podatkową za rok 2020 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej, zaznaczając naszą parafię.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palemek na początku każdej mszy świętej.

8. Z soboty na niedzielę (z 27 na 28 marca) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Śpimy godzinę krócej.

9. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby w niedzielę za tydzień wychodząc z kościoła, złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do Grobu Bożego oraz wystrój naszej świątyni na Święta Wielkanocne. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do tych osób, które w tym ciężkim czasie dla nas wszystkich, zatroskani o parafię, wspierają nas, wpłacając na konto parafialne, albo przynoszą ofiarę do siostry w zakrystii lub w kancelarii. Niech Bóg Wam Błogosławi!

PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.