DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

ROK B

21.11.2021


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ponowieniem aktu zawierzenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.
   
 2. Dzisiejsza niedziela i następujący po niej tydzień kończy rok liturgiczny, czyli kościelny. Z tej racji postawmy sobie pytanie: czy przez ten ostatni rok zbliżyliśmy się do Boga?
   
 3. Na wypominki całoroczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii do końca listopada. Forma modlitwy całorocznej wyraża się w następujący sposób: przez cały rok w każdy pierwszy piątek miesiąca jest odprawiana msza święta za tych zmarłych i w każdą niedzielę o godzinie 9:00 oraz 12:00 wymieniane są imiona i nazwiska tych zmarłych połączone z modlitwą.
   
 4. Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież z ósmych klas wraz z rodzicami na mszę świętą dzisiaj 21 listopada o godzinie 18:00. Po mszy świętej spotkanie informacyjne w górnym kościele.
   
 5. Za tydzień rozpoczynamy adwent. W każdy dzień powszedni o godzinie 6:30 będą sprawowane msze święte wotywne ku czci Najświętszej Maryi Pannie, zwane roratami. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy 19 grudnia w czwartą niedzielę adwentu.
   
 6. Przy chrzcielnicy zostanie umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia.
   
 7. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny w każdą niedzielę adwentu przy wyjściu z kościoła, natomiast w ciągu tygodnia w zakrystii oraz w kancelarii. Świece na stół wigilijny można będzie nabyć od pierwszej niedzieli adwentu.
   
 8. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone będą na potrzeby naszego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
   
 9. Tak jak w zeszłym roku, jedna z rodzin naszej parafii ufundowała pół tysiąca kalendarzy na rok 2022. Kalendarze będą rozprowadzanie za dobrowolną ofiarą, jednak, z uwagi na koszty opracowania graficznego i drukarni, nie mniejszą niż 10 złotych. Cały uzyskany przychód jest przeznaczony na utrzymanie i bieżące remonty kościoła i domu parafialnego.
   
 10. W tym roku wizytę duszpasterską tradycyjnie zwaną – Kolędą rozpoczniemy po Nowym Roku od 10 stycznia. Szczegółowy plan zostanie podany po świętach.
   
 11. Odpowiadając na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, kardynał Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej w niedzielę 21 listopada, zanieść modlitwę do Boga oraz przeprowadzić zbiórkę do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16