DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

I NIEDZIELA ADWENTU

ROK C

28.11.2021


 

 1. O godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwo Adwentowe.
   
 2. Rozpoczynamy Adwent, czas religijnego przygotowania na Boże Narodzenie. Od jutra zapraszamy na msze święte roratnie o godzinie 6:30. Odbywać się one będą w Adwencie codziennie z wyjątkiem niedziel. Po nich, już tradycyjnie, zapraszamy wszystkich na śniadanie przy wspólnym stole w sali z fortepianem. Zachęcamy do przynoszenia na te śniadania w miarę możliwości artykułów spożywczych, którymi będziemy mogli podzielić się z innymi. Pamiętajmy również o przyniesieniu na roraty świec bądź lampionów. Szczególnie zapraszamy dzieci i ich rodziców oraz opiekunów.
   
 3. W czasie Adwentu msze święte w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 6:30 (roraty), 8:00 i 18:00.
   
 4. Zwracamy się z serdeczną prośbą, o zamawianie mszy świętych w dni powszednie. Prawie codziennie są wolne intencje szczególnie na roratach.
   
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek msze święte o godzinie: 6:30, 8:00 i 18:00. Spowiedź święta rano od 6:30 oraz wieczorem od 17:45.
   
 6. Święty Mikołaj przybędzie do naszych dzieci w poniedziałek 6 grudnia po roratach.
   
 7. Chorych odwiedzimy w sobotę 18 grudnia.
   
 8. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy w czwartą niedzielę adwentu (19 grudnia). Będą one trwały do wtorku 21 grudnia włącznie. Szczegółowy program podamy za tydzień.
   
 9. Przy chrzcielnicy został umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Jest tam również skarbonka z myślą o tych, którzy nie mogą lub nie mają, kiedy zrobić zakupów. Od dzisiaj można nabywać świece. Caritas składa podziękowania za każdy dar serca.
   
 10. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w niedziele przy wyjściu z kościoła, natomiast w ciągu tygodnia w zakrystii oraz w kancelarii.
   
 11. Tak jak w zeszłym roku, jedna z rodzin naszej parafii ufundowała pół tysiąca kalendarzy na rok 2022. Są one już dostępne: w niedzielę po każdej mszy świętej, a w tygodniu po roratach, za dobrowolną ofiarą, jednak, z uwagi na koszt wytworzenia, nie mniejszą niż 10 złotych. Cały uzyskany przychód jest przeznaczony na utrzymanie i bieżące remonty kościoła i domu parafialnego. Zachęcamy do ich nabywania i prosimy o pomoc w rozprowadzeniu.
   
 12. Za tydzień 6 grudnia w drugą niedzielę Adwentu we wszystkich kościołach w Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, której celem jest pomoc odradzającemu się, ale jakże biednemu i znajdującemu się w trudnych warunkach Kościołowi na Wschodzie.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16