© Copyright 2021 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16

PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020

1. Dzisiaj o godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ponowie-niem aktu zawierzenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.

2. Dzisiejsza niedziela i następujący po niej tydzień kończy rok liturgiczny czyli kościelny. Z tej racji postawmy sobie pytanie: czy przez ten ostatni rok zbliżyliśmy się do Boga?

3. Na wypominki całoroczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii do końca listopada.

4. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. W każdy dzień powszedni o godzinie 6:30 będą sprawowane msze święte wotywne ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane roratami. Rekolekcje Adwentowe rozpoczynamy w 3 niedzielę Adwentu tj. 13 grudnia.

5. Przy chrzcielnicy zostanie umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia.

6. Za tydzień od I niedzieli Adwentu można będzie nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny; w każdą niedzielę Adwentu przy wyjściu z kościoła, natomiast w ciągu tygodnia w zakrystii oraz w kancelarii.

7. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone będą na potrzeby naszego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

8. Wizyta duszpasterska rozpocznie się po Nowym Roku i choć odbędzie się w innej formie, to cel i istota pozostaje ten sam: spotkanie kapłana z rodzinami parafii, wspólna modlitwa oraz przyjęcie Bożego Błogosławieństwa dla wszystkich, którzy szeroko otworzą swe serce na łaskę Pana.

9. A teraz jak zapowiadaliśmy, odbędzie się poświęcenie dwóch nowych obrazów: Pana Jezusa Miłosiernego i świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, które ofiarowały osoby z naszej wspólnoty parafialnej. Obrazy te po poświęceniu, zostaną przeniesione do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.