DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

I NIEDZIELA ADWENTU

ROK B

29.11.2020


 

 1. O godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwo Adwentowe.
   
 2. Rozpoczynamy Adwent – czas religijnego przygotowania na Boże Narodzenie. Od jutra zapraszamy na msze święte roratnie o godzinie 6:30. Odbywać się one będą w Adwencie codziennie z wyjątkiem niedziel. Pamiętajmy o przyniesieniu na roraty świec bądź lampionów. W czasie Adwentu msze święte w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 6:30 (roraty), 8.00 i 18.00.
   
 3. Zwracamy się z serdeczną prośbą, o zamawianie mszy świętych w dni powszednie; prawie codziennie są wolne intencje szczególnie na roratach.
   
 4. Święty Mikołaj przybędzie do naszych dzieci w niedzielę 6 grudnia po mszy świętej o godzinie 11:00.
   
 5. We wtorek 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu: 6:30, 8:00, 12:00 - w godzinie Łaski dla całego świata, 18:00.
   
 6. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy za dwa tygodnie w III niedzielę Adwentu 13 grudnia. Szczegółowy program rekolekcji podamy w następną niedzielę.
   
 7. Przy chrzcielnicy został umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Jest tam również skarbonka z myślą o tych, którzy nie mogą lub nie mają kiedy zrobić zakupów. Caritas składa podziękowania za każdy dar serca.
   
 8. Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. W niedziele przy wyjściu z kościoła, natomiast w ciągu tygodnia w zakrystii oraz w kancelarii.
   
 9. Za tydzień 6 grudnia w II niedzielę Adwentu we wszystkich kościołach w Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, której celem jest pomoc odradzającemu się, ale jakże biednemu i znajdującemu się w trudnych warunkach Kościołowi na Wschodzie.
   
 10. Od dzisiaj dostępne są, za dobrowolną ofiarą, ale nie mniejszą niż 10 zł, ścienne, trójdzielne kalendarze parafialne na rok 2021. Można je nabywać w kościele, w zakrystii albo w kancelarii, ale także istnieje opcja dostawy pod wskazany adres w Warszawie – po zamówieniu telefonicznym lub poprzez stronę internetową parafii – na której od najbliższego wtorku pojawią się dotyczące tego szczegółowe informacje i gdzie można zobaczyć jak kalendarze wyglądają. W tej edycji mamy do wyboru dwie wersje kalendarza. Występujące ilustracje są także prezentowane na tablicach ogłoszeń. Ofiarę za kalendarze można składać w tradycyjnej formie lub przelewem na rachunek bankowy podany w kalendarzu i na stronie internetowej. Kalendarze cechuje wysoki poziom profesjonalnego przygotowania i wykonania, zawierają wszystkie uroczystości i święta kościelne. Kalendarz parafialny jest zawsze udanym prezentem mikołajkowym lub świątecznym. Łącznie, tak jak w poprzednich latach, jedna z rodzin naszej parafii ofiarowała 500 sztuk kalendarzy. W związku z pandemią i ograniczeniami ilości wiernych w kościele, bardzo prosimy o pomoc w rozprowadzeniu kalendarzy – wśród sąsiadów i znajomych.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16