DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B

25.07.2021


 

 1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy zawsze, gdziekolwiek będziemy /o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej mszy świętej oraz przestrzeganiu Bożych przykazań.
   
 2. Msze święte w czasie wakacji są sprawowane w niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. Natomiast w dni powszednie o godzinie: 7:00, 8:00 i 18:00.
   
 3. Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, zwraca się do nas w swoim komunikacie: „w ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska”. W naszej parafii zbiórka funduszy do puszek dla powodzian, odbędzie się po każdej mszy świętej w niedzielę za tydzień.
   
 4. Jutro w liturgii wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny - świętych Joachima i Annę. Jest to dzień wdzięczności wobec naszych rodziców, dziadków i emerytów. Pamiętajmy o życzeniach i modlitwie w ich intencji.
   
 5. W niedzielę 1 sierpnia przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas każdej mszy świętej modlić się będziemy za tych, którzy walczyli w powstaniu. O godzinie 17:00 w godzinę „W” będą biły dzwony we wszystkich kościołach.
   
 6. Dzisiaj czcimy świętego Krzysztofa, który jest patronem wszystkich podróżujących. Modlimy się za kierowców i pasażerów, a także za wszystkich udających się w podróż. Prosimy Boga o błogosławieństwo, a Matkę Najświętszą o opiekę dla wszystkich podróżujących, aby zawsze bezpiecznie dotarli do celu podróży. Poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i wszelkich pojazdów dzisiaj po każdej mszy świętej. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów jak każdego roku przeznaczone zostaną na potrzeby misji katolickich w świecie.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16