VI NIEDZIELA

21 IV 2024

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26.11.2023

1. W przyszłą niedzielę, tj. 3 grudnia rozpocznie się nowy rok duszpasterski, realizowany pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci na roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty, o godzinie 6:30. Po mszy świętej chcemy kontynuować tradycję adwentowych śniadań dla dzieci. Wszystkich chętnych do włączenia się w organizację śniadań dla dzieci i poranny transport pieczywa, zapraszamy do wpisania się na listę w zakrystii. Porządek mszy świętych w dni powszednie w Adwencie: 6:30, 7:30 i 18:00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy podczas mszy świętej o godzinie 7:00, 7:30. Po południu możliwość spowiedzi od godziny 17:30. W pierwszą sobotę po mszy świętej o godzinie 8:00 nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.

3. Od dziś nasz parafialny Caritas rozprowadza świece na rzecz dorocznej akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Od przyszłej niedzieli będzie również wystawiony w kościele kosz na produkty spożywcze i chemiczne, z których to będą przygotowywane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca!

4. W weekend 8-10 grudnia zapraszamy na rekolekcje adwentowe z bibliodramą. Temat rekolekcji: „Tak Bóg umiłował świat”. Bibliodrama to spotkanie ze Słowem Bożym poprzez aktywność ruchową i twórczą oraz poprzez relacje w grupie. W razie pytań prowadzący zapraszają do kontaktu. Dane kontaktowe oraz wszystkie szczegółowe informacje podane są na plakatach oraz na stronie internetowej.

5. Dzisiaj, w ramach ogłoszonego konkursu, kończymy przyjmowanie projektów bożonarodzeniowych kartek pocztowych. Zakwalifikowane do wydrukowania, gotowe pocztówki będą do nabycia od przyszłej niedzieli do 17 grudnia, po 5 zł za sztukę (z kopertą). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na podstawie ilości rozprowadzonych kartek każdego autora, natomiast cały przychód będzie przeznaczony na potrzeby naszej parafii.

6. W najbliższy wtorek 28 listopada o godzinie 18:30 w salce świętego Tadeusza odbędzie się spotkanie wspólnoty biblijnej. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę zebrana taca przeznaczona zostanie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

8. Przypominamy, że nasza parafia wraz z parafią świętej Małgorzaty w Leoncinie organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Termin wyjazdu to 2 grudnia 2023 roku (następna sobota). Zbiórka przed kościołem zaplanowana jest na godzinę 6:30. Koszt pielgrzymki to 30 zł. W planie między innymi: zwiedzanie sanktuarium i muzeum świętego Jana Pawła II, msza święta w bazylice, konferencja w autokarze którą poprowadzi ksiądz Przemysław. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

9. Wzorem ubiegłych lat jedna z rodzin naszej parafii ufundowała pół tysiąca kalendarzy ściennych. Są one dostępne już od dzisiaj, za dobrowolną ofiarą, ale, tak jak rok temu, nie mniejszą niż 15 złotych. Całość uzyskanych środków będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kalendaria uwzględniają święta i uroczystości kościelne, oraz informują o okresach liturgicznych. Ilustrację kalendarza wykonała, z własnej inicjatywy, p. Justyna, której talent poznaliśmy rok temu, gdy zwyciężyła w konkursie na bożonarodzeniową kartkę pocztową. Mottem kalendarza jest hasło nowego roku liturgicznego: „Uczestniczę we wspólnocie kościoła”. Zapraszamy do nabywania kalendarzy oraz ich rozprowadzania – wśród sąsiadów, rodzin i przyjaciół. Dla zachęty i ułatwienia dystrybucji każdy, kto zakupi 5 kalendarzy otrzyma nowość: oryginalną torbę reklamową naszej parafii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.

11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.