DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK C

27.03.2022


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:00 Gorzkie Żale.
   
 2. Nabożeństwa drogi krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:00 i 19:00. Po nabożeństwach będzie możliwość przyjęcia komunii świętej. Przypominamy także o piątkowych spotkaniach ministrantów oraz lektorów.
   
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, dla dorosłych, dzieci i młodzieży, rozpoczną się już za tydzień 3 kwietnia, w piątą niedzielę Wielkiego Postu. Będą one renowacją ostatnich Misji Świętych które przygotowywały naszą wspólnotę do rocznicy powstania parafii. Program rekolekcji jest następujący: w niedzielę nauka rekolekcyjna podczas każdej mszy świętej (o godzinie 11:00 msza święta z nauką dla dzieci); w poniedziałek, wtorek i środę ćwiczenia rekolekcyjne dla szkół w godzinach 8:00 - 11:45; dla dorosłych, starszej młodzieży i studentów msza święta z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 12:00, 18:00 i 20:00. Spowiedź święta rekolekcyjna codziennie podczas każdej mszy świętej. W czasie rekolekcji nie będzie mszy świętych o godzinie 7:30, 8:00 i 17:30.
   
 4. Przeżywany trudny czas, w którym nawiedzają nas coraz częściej bolesne doświadczenia. Przenikają nasze serca lęki i obawy o przyszłość naszą i naszych bliskich oraz świata. Najlepszym lekarstwem na te lęki i obawy jest modlitwa. Ma ona ogromną moc; daje światło i pokój serca. Dlatego zapraszamy codziennie do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 15:00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz o godzinie 18:45 na różaniec. Przez cały dzień trwa adoracja indywidualna, a w czwartki od godziny 20:00 do 21:00 adoracja wspólnotowa zakończona Apelem Jasnogórskim.
   
 5. Caritas naszej parafii, prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza. Kto ma kłopoty ze zrobieniem zakupów i dostarczeniem ich do kościoła, może złożyć ofiarę do puszki przy koszu.
   
 6. Składając deklarację podatkową za rok 2021 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafialnej Caritas w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej.
   
 7. Przypominamy, że postanowieniem wielkopostnym może być dobrowolna abstynencja. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach oraz odnawiania przyrzeczeń abstynencji. W naszym kościele można to uczynić, wpisując się do Księgi, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
   
 8. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone zostaną na nasz fundusz remontowy, na utrzymanie kościoła i domu parafialnego oraz bieżące remonty. Przygotowujemy się do również wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi ksiądz kardynał Kazimierz Nycz. W czasie tej wizytacji chcemy uroczyście wnieść do kościoła relikwie błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, oraz relikwie innych świętych które posiada nasza parafia.
   
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godziny 7:00 i od 16:45. Odpowiadając na prośbę Maryi - poczynając od najbliższej soboty o godzinie 8:00 będzie sprawowana w naszej parafii pełna liturgia do Niepokalanego Serca Maryi. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
   
 10. W Wielki Czwartek rozpoczyna się w naszej parafii, roczna modlitwa za kapłanów w ramach Apostolatu Margaretka. Wszystkich chętnych do włączenia się do modlitwy raz w tygodniu za konkretnego księdza z naszej parafii odsyłamy po szczegóły do p. Joanny Górskiej dostępnej pod numerem telefonu: +48 505 332 884.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16