DZIĘKUJEMY

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2023

1. Od przyszłej niedzieli (3 września) powracamy do zwykłego porządku liturgii i pracy kancelarii parafialnej. Msze święte w tygodniu będą sprawowane o godzinie 7:00; 7:30 i 18:00. W niedzielę zaś o godzinie 7:30; 9:30; 11:00; 12:30; 18:00 i 20:00. Kancelaria czynna będzie w poniedziałki w godzinach 9:30 - 11:00 i 18:30 - 20:00 oraz od środy do piątku w godzinach 9:30 - 11:00 i 16:00 - 17:30. We wtorki kancelaria będzie nieczynna.

2. W dzisiejszą niedzielę swoją posługę w naszej parafii rozpoczyna nowy wikariusz ksiądz Przemysław Winniak. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy ognia i mocy - nieustannego prowadzenia przez Ducha Świętego.

3. W piątek 1 września przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu będziemy modlić się za poległych w obronie naszej Ojczyzny.

4. Również 1 września, Kościół powszechny na całym świecie będzie się łączył we wspólnych obchodach Światowych Dni Modlitw o Ochronę Stworzenia. Dzień ten ustanowił papież Franciszek w roku 2015. Na naszej stronie internetowej umieszczamy orędzie Ojca Świętego Franciszka na obchody tych dni i zachęcamy do lektury.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy podczas mszy świętej o godzinie 7:00, 7:30. Po południu możliwość spowiedzi od godziny 17:30. W pierwszą sobotę po mszy o godzinie 8:00 nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.

6. Wszystkich członków kół Żywego Różańca i tych którzy by chcieli do nich dołączyć zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (3 września) o godzinie 16:30 dolnym kościele.

7. W zeszłą niedzielę przeprowadzaliśmy zbiórkę do puszek środków finansowych, na pomoc poszkodowanym skutkami powodzi w Słowenii. Zebraliśmy 2530 zł, które - za pośrednictwem Caritas Polska - zostaną przekazane poszkodowanym skutkami powodzi. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.

9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.